Zánik Pompejí z Britského muzea v kině ve Štětí

 

Ve čtvrtek 19. září měl v kinech premiéru záznam komentované prohlídky výstavy „Život a smrt v Pompejích a Herkulaneu“ z Britského muzea. Zatímco vstupenky na londýnskou expozici, jež se chýlí ke svému konci, jsou v předprodeji vyprodané, čeští diváci si budou moci vychutnat soukromou prohlídku z pohodlí sedadel v kinech až do konce roku. Kino ve Štětí je jediným v Ústeckém kraji, které expozici přenáší. Na programu je ve čtvrtek 24. října od 19. hodin!

zánik pompejí „Zánik Pompejí z Britského muzea“ přenese na plátno nejen 450 unikátních exponátů, ale dokonale plastický obraz života dvou starořímských měst dokreslí originálními dokumenty. Záznam z londýnské výstavy uvedlo nebo uvede pouze dvanáct českých a moravských kin. „Za pouhých 80 minut přinese filmový záznam prohlídky výstavy opravdový vhled do života lidí a celé společnosti před téměř 2000 lety. Tak obsáhlé a názorné poznání žádné knihy nedokáží zprostředkovat,“ vyzdvihl hlavní přednost audiovizuálního díla Ivo Andrle ze společnosti Aerofilms.

 

9-300x168

Ve zkratce o Pompejích

Za vlády římského císaře Tita došlo 25. srpna roku 79 po Kristu k největšímu známému výbuchu sopky Vesuv, tyčící se nad dnešním Neapolským zálivem. Během pouhých čtyřiadvaceti hodin zmizela z povrchu země tři kvetoucí antická města: Pompeje, Herkulaneum a Stabie.

Pompeje a Herkulaneum tak na dalších téměř 1700 let zakryly popel a láva. Díky jedinečným archeologickým nálezům mohlo Britské muzeum v Londýně připravit pro letošní rok výstavu „Život a smrt v Pompejích a Herkulaneu“, která přibližuje každodenní život a náhlý zánik obou měst. Na tuto expozici se již před jejím otevřením prodalo 50 tisíc vstupenek, což je nejvíc, co se muzeu historicky podařilo prodat. Zároveň jde o první výstavu, kterou muzeum světového formátu přinese v HD rozlišení divákům v kinosálech.

Přeneste se prostřednictvím filmového plátna na tuto pozoruhodnou výstavu a zažijte mimořádný kulturní zážitek. Prohlídka výstavy je s anglickým komentářem a českými titulky. Vstupenky zakoupíte v běžných předprodejích.

Red

Red