Černá kronika z Litoměřicka

Objasněné loupeže

LITOMĚŘICKO – Z trestu se neponaučil a nyní je vazebně stíhán.

Na sklonku uplynulého roku zaznamenali policisté v Litoměřicích dva případy zvlášť závažné trestné činnosti. V časných ranních hodinách s odstupem několika minut byly venku na ulici přepadeny a o své osobní věci okradeny dvě ženy jdoucí do zaměstnání. Policisté ihned zahájili intenzivní pátrání po tehdy neznámém pachateli. Na základě operativní činnosti se podařilo během několika dnů vypátrat a zadržet 22letého muže z Ústecka, který se výše uvedeného jednání dopustil i přesto, že byl za obdobnou činnost pravomocně odsouzen a potrestán a v nedávné době propuštěn na svobodu.

V uplynulých dnech bylo 22letému Ústečanovi sděleno obvinění pro trestné činy loupeže a krádeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody v délce trvání od dvou do deseti let. Obviněný je nyní stíhán vazebně.

 

Pruty změnily majitele

Oznámení o krádeži rybářských prutů přijali o víkendu policisté z Křešicka. Krátce po 22té hodině byl okraden rybář, který se od svých prutů na několik minut vzdálil a nechal je nezajištěné ve stojanu u řeky Labe. Po návratu na místo zjistil, že u vody zůstal jen prázdný stojan na pruty. Škoda je vyčíslena na více než 50 tisíc korun. Po neznámém pachateli policisté pátrají pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a v případě dopadení hrozí „novému majiteli“ prutů až pětiletý trest odnětí svobody.

 

Nebezpečný řidič

V sobotu ve večerních hodinách policisté zastavili a kontrolovali u obce Snědovice řidiče jedoucího ve vozidle značky Škoda. Řidič vykazoval známky podnapilosti, což potvrdila i dechová zkouška na alkohol. Přístroj vykazoval hodnoty 2,54 a 2,74 promile! Řidiči byl zadržen řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána. Pro porušení zákonů mu hrozí až roční pobyt ve vězení.

Jaký čas potřebuje alkohol, než zmizí z krve řidiče (údaj hod:min).

 

Litoměřice, 24. 1. 2017, nprap. Pavla Kofrová

Red

Red