Chytré město se stará o svou zeleň. Litoměřice mají velké plány

Městská zeleň je pro Litoměřice důležitá a je třeba o ni pečovat. To je jasný postoj města, které si vzalo za cíl péči o své zelené plochy neustále zkvalitňovat.

Plánů je hned několik. „Rádi bychom začali s obnovou zeleně v prostoru Mezibraní a následně v ulici Na Valech, kde zdravotní stav stromů zásah vyžaduje. Naši pozornost si zaslouží i Střelecký ostrov, který je v současné době velice využíván a některé stromy už také zaslouží obměnu,“ upřesnila Lenka Brožová z odboru životního prostředí městského úřadu mající na starost městskou zeleň.

Zásadní změnou projde i velká dominanta, alej v ulici Sokolovská. „Ulici čeká obměna komunikace a chodníků, stromy přijdou na řadu až jako poslední, nicméně je to pro nás velice důležitý úkol,“ nastínila Lenka Brožová a dodala, že podobný scénář z pohledu péče o městskou zeleň čeká ulici Na Kocandě, kde v úseku od kruhového objezdu až k ulici Alšova dožilo celé stromořadí.

Litoměřice jsou chytrým městem a jako takové vědí, že starat se o městskou zeleň je chytré. Životní prostředí je důležité, stromy přinášejí lidem a městu klidové odpočinkové zóny. Musíme o ně pečovat,“ upozornil tajemník města Milan Čigáš.

Největším, nejsložitějším a časové nejnáročnějším úkolem pak pro město má být úprava zeleně na Mostné hoře. „To je však vize v řádu několika, možná i desítky let,“ uzavřela odbornice pro městskou zeleň v Litoměřicích.

 Mohlo by vás také zajímat

Red

Red