Country Show v DNS Čížkovice

 

V pátek 13.září se konal 4.ročník Country Show, v řadě posledního country festivalu v regionu, který pro své uživatele a hlavně pro širokou veřejnost pořádal DNS Čížkovice, zařízení CSP Litoměřice, mediálním partnerem bylo Country rádio.

Nápad udělat nějakou akci, kde by se mohli setkat mentálně postižení hudebníci a tanečníci s amatérskými a poloprofesionálními kolegy vznikl před pěti lety v hlavách vedoucích místní taneční skupiny a s pochopením vedení Domova vznikl nultý, zkušební, ročník, který měl mezi uživateli a mezi veřejností veliký úspěch. To byla hybná síla uskutečnit další ročníky, které se mezi tím dostali do podvědomí místních regionálních country skupin a i když se počtem návštěvníků řadí mezi ty nejmenší v regionu, atmosférou a nadšením se pohybuje mezi prvními.

Tento ročník s pořadovým číslem čtyři, byl ve skutečnosti v pořadí pátým a nadále si udržel vysokou laťku danou předchozími ročníky. I když návštěvnost byla díky počasí poněkud nižší než v minulých letech, dvě stě návštěvníků se v průběhu dopoledne dobře bavilo. Když se ve čtvrtek stavěla scéna, za velmi vydatného lijáku, nikdo nevěřil, že druhý den bude bez deště a vše dopadne tak jak má.

V pátek třináctého vše ve třináct hodin zahájil výborný kamarád a moderátor Jakub Kotek. Po zahajovacím projevu vedoucího DNS Čížkovice Mgr.K.Reissmüllera se rozeběhl devítihodinový maraton hudby a tance. Začátek patřil skupinám Křešičanka – Pustajka z DNP Křešice a Terezky z DZR Terezín, zatančili skupiny Bílý zajíc Libochovice (www.bilyzajic.com) , Lucarino Dance (www.lucarinodance.cz) z DNS Čížkovice a Be Free z Podsedic.

 Následovala skupina Petra Band z Lovosic a hlavní taneční hosté letošního ročníku taneční skupina CROCK 14 z Prahy. Měli obrovský úspěch. Následovala přímo smršť bluegrassové muziky … Vše zahájila skvěle hrající skupina Blue Eyes z Ústí nad Labem, po ní následoval hlavní host úžasná skupina Monokl také z krajského města a vše uzavřela výborná skupina Read Leaf z Úštěka. Hudební část zakončila svojí skvělou muzikou skupina Lást Kafé z Lovosic a taneční skupina Medovina z Chomutova. Zvukař Václav Mazák odvedl poctivý kus práce a vše se vydařilo na jedničku.

Ochladilo se. Noční část pro asi 70 skalních diváků zahájila taneční skupina Bílý zajíc Libochovice svojí irskou variací a pak následoval nefalšovaný country bál se stálicíc na country scéně – skupinou Karavana z Lovosic. Tanec zahřál a tak nic nebránilo shlédnout poslední část Country Show a to perfektní Ohnivou show v podání SHŠ Lepus – Ohnivé růže Libochovice.

Na závěr nezbývá než poděkovat všem pořadatelům, DNS Čížkovice, T.O.Bílý zajíc Libochaovice a ts.Lucarino Dance z DNS Čížkovice za skvělou práci a všem účinkujícím za bezmeznou ochotu zahrát si bez nároku na odměnu, protože to se dnes již málokde vidí.

autor: Jirka Růzha

Red

Red