Čtenáři píší – Hrobce – Podvedení voliči

Podvedení voliči

Na politické přeběhlictví a zradu ve vysoké politice, či politice komunální v anonymitě měst, jsme si již byli nuceni zvyknout. Proto překvapí, jak může člověka zasáhnout zrada na té nejnižší úrovni, v obci.

K radosti většiny občanů, podporující rozvoj obce, jsme si v komunálních volbách zvolili uskupení lidí okolo bývalého starosty Luboše Matka, který stojí za nebývalým rozvojem obce v posledním volebním období. Toto sdružení „Pro rozvoj Hrobců a Rohatců“ získalo potřebných pět, z celkových devíti mandátů. Proto i volba starosty a vedení obce se zdála být jasnou.

PA290041Nikdo nic netušil o Jidášovi, či spíše o pověstné, na prsou se hřející zmiji, v osobě, za zmíněné sdružení zvolené, zastupitelce Haně Vonostránské. Ta, k překvapení nás všech, při volbě vedení obce zvedla ruku pro zastupitele z konkurenčních stran.

Proč ? Dokáži si představit, že většinu závistivých spoluobčanů napadne jako důvod zrady měsíční odměna ve výši až 16 000 kč po dobu čtyřech let, kterou může jako neuvolněná zástupkyně pobírat ke svým hlavním příjmům.

Doufáme, že ne. Většina z nás, jejích voličů, ji nevolila jako Hanu Vonostránskou, tichou nenápadnou pracovnici za přepážkou na poště, ale jako členku již zmíněného volebního sdružení. Ptám se tudíž logicky „Proč nebyla Hana Vonostránská od začátku na kandidátce s lidmi, jež záhadně volila při volbě vedení obce?“ V tom případě bychom ji svůj hlas nedali, my 135 občanů z jejích 189 voličů.

Stotřicetpět voličů Hany Vonostránské (mimochodem 70 %) podepsalo petici za její odstoupení proto, že ač jsme ji volili, po jejím hlasovacím aktu, jež lze kvalifikovat jako zradu na voličích, ji již jako svou zástupkyni nevnímáme.

Ačkoliv petice jako taková nemá žádný právní důsledek ani vymahatelnost, doufáme, že námi zvolená a nám se zodpovídající naše zástupkyně Hana Vonostránská v sobě nalezne dostatek morální odpovědnosti, či studu a vzdá se mandátu, který jsme jí my voliči, v dobré víře propůjčili.

Zmíněná petice nebyla o tom, jestli bylo bývalé vedení obce dobré, či zda bude vedení nově zvolené špatné, ale jen o jasném vzkazu podvedených voličů jejich zástupci Haně Vonostránské.

Autor: Josef Klement ml.

zde uvedené nemusí být v souladu s názorem redakce PN

Red

Red