Lovosicko / Roudnicko – Černá kronika

Nebylo to poprvé; O nezajištěné kolo přišel…

Opakovaně zaměstnával lovosické policisty 22letý místní mladík, tím že navštěvoval nákupní centra, z kterých si odnášel zboží bez placení. Na sklonku měsíce října tímto způsobem opakovaně odcizil několik kusů sladkostí, šampónů na vlasy a tělových krémů za více než dva tisíce korun. Jednu z lovosických prodejen navštívil dokonce třikrát během jednoho dne. Po jeho zadržení policisté zjistili, že uvedených krádeží se dopouští i přesto, že byl za obdobné jednání v nedávné době pravomocně odsouzen. Mladíkovi bylo sděleno podezření pro trestný čin krádeže. V případě soudem uznané viny mu hrozí až tříleté vězení.

O nezajištěné kolo přišel

Oznámení o krádeži jízdního kola přijali roudničtí policisté o víkendu. Neopatrný majitel bicyklu zanechal svůj dopravní prostředek nezajištěný v chodbě jedné roudnické restaurace. Postaral se mu o něj neznámý lapka, který využil nestřeženého okamžiku a kolo si přivlastnil. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli a jízdním kole pátrají.
K požití alkoholu se přiznal
V pondělí kontrolovala hlídka dopravních policistů ve Štětí podezřelého řidiče motorového vozidla, který vykazoval známky požití alkoholických nápojů. Potvrdila to dechová zkouška, která vykázala pozitivní hodnotu s výsledkem 1,27 promile. Řidič se k požití alkoholu před jízdou přiznal. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz, neboť vykonával činnost, ve stavu vylučujícím způsobilost, při které mohl ohrozit život nebo zdraví lidí nebo způsobit značnou škodu na majetku. Následně byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Krádež dopravních značek
Roudničtí policisté přijali v uplynulých dnech oznámení o krádeži dopravního značení v obci Horní Beřkovice. Neznámý pachatel odcizil na železničním přejezdu na trati Straškov – Vraňany dvě dopravní značky čímž mohl ohrozit provoz nebo využívání přejezdu. Pro trestný čin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení hrozí neznámému pachateli v případě dopadení až tříleté vězení.

V uplynulých dnech policisté sdělili podezření 31letému muži z Roudnicka, který se vloupal do rodinného domu v malé obci u Roudnice nad Labem. V letních měsících tohoto roku vnikl po překonání oplocení oknem do domu a odcizil nářadí, obuv, elektrické kabely a další věci, které mohl zpeněžit. Následně se ve vykradeném domě zabydlel. Jeho pobyt v domě ukončil majitel objektu, který jej vyrušil při spánku. Nezvaný návštěvník z domu utekl. Zanechal za sebou nepořádek a škodu ve výši 10 tisíc korun. Na základě operativního šetření policisté dotyčného muže vypátrali a zjistili, že není v tomto oboru nováčkem. Pro trestné činy krádeže a porušování domovní svobody hrozí podezřelému až tříleté vězení.

Pro tablet do auta

V úterý krátce po poledni přijali litoměřičtí policisté oznámení o krádeži věcí z vozidla. Neznámý lapka vnikl za použití násilí do vozidla značky Škoda zaparkovaného v litoměřické Pobřežní ulici. Z auta si odnesl tablet s příslušenstvím a osobní doklady poškozeného. Škoda je odhadnuta na 25 tisíc korun. Ve věci již byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestné činy krádeže a poškození cizí věci.

Auto není trezor!
Nenechávejte na sedadlech ani na odkládacích plochách vozidla žádné věci, zejména kabelky, kufříky a jiná zavazadla, mobilní telefony, fotoaparáty, notebooky, doklady od vozidla či jiné osobní doklady, peněženky nebo volně položené peníze, byť se jedná o sebekratší dobu, po kterou vozidlo opouštíte! Před odchodem od vozidla zkontrolujte uzavření všech oken, včetně střešního, motorového a zavazadlového prostoru a uzavření a uzamčení všech dveří vozidla. Vozidlo zabezpečte i tehdy, vzdalujete-li se od něj třeba jen, abyste vyložili nákup!

 

Zmizelo nářadí i lešení

Do stavební buňky na neoploceném pozemku stavby domu na Lovosicku vnikl v noci na úterý neznámý pachatel. Po překonání zámku dveří odcizil různé nářadí. Odnesl také lešení rozestavěné okolo stavby rodinného domu. Způsobil škodu za více než 18 tisíc korun. Po pachatelikrádeže pátrají lovosičtí policisté.

 

Red

Red