Další dětské hřiště v Lovosicích a Libochovicích

Lovosice:

Již jedenácté dětské hřiště bylo vybudováno v Lovosicích, konkrétně v ulici Mírová. Stalo se tak na základě požadavků občanů a následném schválení uvolnění finančních prostředků zastupiteli města.
„Na novém hřišti je skluzavka (multifunkční sestava), houpačka hnízdečko, pružinové houpadlo – koník, vahadlová houpačka, tvarovaná otočná tyč s podestou a hrazda jednoduchá,“ sdělil Ing. Martin Dlouhý, vedoucí odboru regionálního rozvoje a správy města.

Hřiště bylo pro veřejnost otevřeno 18. října v den vytvrdnutí betonu u herních prvků. Další lokalitou, kde by mohlo být nové dětské hřiště je ulice Žižkova. „Na rok 2013 je v návrhu rozpočtu. Jestli však návrh projde, v tuto chvíli není jasné,“ doplnil Dlouhý.

V Lovosicích jsou další dětská hřiště v těchto lokalitách: Lesopark Osmička, Holoubkov – ulice Zvonařova, Wolkerova OPAVIA, ulice 28. října, U Nadjezdu, Terezínská, Nádražní a dále pak hřiště s umělým povrchem u 1. ZŠ, u Haly Chemik a skeateboardové hřiště u PENNY Marketu.

Libochovice:

Také v Libochovicích byly na místě doslouživších dětských atrakcí postaveny nové prvky k dětským hrátkám. Hřište podobně jako v Lovosicích bylo otevřeno 27.10.2012 a již od prvních chvil bylo plné dětí.

V Libochovicích je ještě další dětské hřiště v městském parku u fotbal. stadionu.

foto nového hřiště u Dvouletek

Red

Red