Destinační agentura České středohoří se připravuje na sezónu 2014

ceske_stredohori_wwwNa sezonu 2014 připravujeme novou Naučnou stezku Hlinná – Kamýk, která zmapuje významné geologické cíle v okolí obcí Hlinná a Kamýk a představí zajímavosti z vývoje Českého středohoří. Destinace České středohoří skýtá vedle řady přírodních krás také řadu geomorfologicky zajímavých míst. Vhodné pro jejich prezentaci široké turistické veřejnosti jsou právě zmiňované lokality nad Litoměřicemi, v okolí obcí Hlinná a Kamýk.

Obec Hlinná se stane pro příští turistickou sezónu výchozím místem nové Naučné stezky Hlinná – Kamýk, která na sedmi informačních tabulích představí historii hornin i přírody této části Středohoří. Chybět nebudou další turistické informace, propojení s webem www.ceskestredohori.info a nabídka nových „kešek“ pro vyznavače geocachingu.

mžp

Stezka napojí na značené trasy nově dosud nepřístupný vrchol přírodní rezervace Holý vrch (Lysá hora, 577 m n. m.), dovede návštěvníky na Hradiště i Plešivec. Trasa stezky nebude závazná, návštěvník si tedy bude moci sám určit pořadí zastávek. Zvolit si bude možné i pouze část trasy. Realizace probíhá díky pomoci a pochopení Správy CHKO České středohoří, Lesů ČR, obce Hlinná a soukromých vlastníků pozemků. Za finanční podpory Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí ČR

 ji zajišťuje Destinační agentura České středohoří, o.p.s..

 

Red

Red