Děti ve Štětí mají nové dopravní hřiště

Nové dopravní hřiště vyrostlo na zahradě Základní školy Ostrovní ve Štětí. Využívat ho budou nejenom žáci z této školy, ale také z celého města a okolí. Moderní areál si za Ústecký kraj přijely prohlédnout hejtmanka Jana Vaňhová a radní Jana Ryšánková. Právě kraj výstavbu hřiště podpořil z Fondu Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze 17. září 2012

„Doufám, že nové hřiště pomůže k tomu, aby z dětí vyrostli dobří a zodpovědní řidiči,“ řekla před přestřihnutím slavnostní pásky Jana Vaňhová. Ihned po otevření se areál zaplnil dětmi z blízkých škol a školek.

Dopravní výchova je součástí základního vzdělávání žáků. Věnují se jí také učitelky v mateřských školách, kterým ale dosud chybělo místo, kde by si děti všechny předpisy a pravidla vyzkoušely v praxi. Areál bude pod dohledem správce přístupný také v odpoledních hodinách pro veřejnost.

Celkem si výstavba dopravního hřiště vyžádala zhruba 4 miliony korun. Částku 2,7 milionu korun přispěl Ústecký kraj z Fondu Ústeckého kraje, 900 tisíc poskytla firma Mondi Štětí a.s. Zbytek platilo město Štětí.

Projektantem dětského dopravního hřiště byl specialista na tyto stavby Václav Veverka, který spolupracoval s BESIPem. Realizace výstavby se odehrála v průběhu letošního roku.

Mgr. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Red

Red