Drogová scéna na Úštecku rozkryta

LITOMĚŘICE – Od začátku roku šest objasněných případů

Litoměřičtí kriminalisté, zabývající se drogovou kriminalitou, objasnili od začátku tohoto roku na Úštěcku šest případů trestné činnosti z oblasti toxikomanie.

  • Koncem měsíce ledna se podařilo odhalit pěstírnu konopí v bývalé sušárně chmele přímo v centru města Úštěk. Na místě bylo zajištěno okolo 1 tisíce vzrostlých rostlin, které byly těsně před sklizní. Hodnota zajištěných rostlin byla odhadnuta na 4 miliony korun a hodnota technologického zařízení na 2 miliony korun.
  • V rukou kriminalistů dále skončil mladý muž z Úštěku, který v období letních prázdnin neoprávněně nabízel a prodával marihuanu v okrese Litoměřice.
  • Pěstování konopí v katastru obce Levín se věnoval 37letý muž z Kladna. Kriminalisté u dotyčného v září tohoto roku zajistili 44 vzrostlých rostlin konopí a okolo 300 usušených rostlin připravených k prodeji.
  • V měsíci září byl odhalen další pěstitel konopí, který na svém poli u obce Dolní Vysoké vypěstoval 161 vzrostlých rostlin. Jednalo se o 54letého muže z Ústí nad Labem. Při domovní prohlídce u dotyčného nalezli kriminalisté zařízení na pěstování sazenic, rostlinné hnojivo a usušené části rostlin konopí.
  • Čtyřměsíční práce kriminalistů předcházela obvinění 34letého muže z Úštěku. Ten od června 2011 do září v Úštěku, neoprávněně nabízel, prodával, nebo jako protislužbu poskytoval několika osobám psychotropní látku metamfetamin, známou též pod názvem pervitin a omamnou látku marihuanu. Policisté na konci října muže obvinili z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Podle trestního zákoníku mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. Na rozhodnutí soudu čeká ve vazbě.
  • Dne 6. listopadu skončil v rukou litoměřických kriminalistů 40letý muž z Úštěku, který se také zabýval od března do srpna tohoto roku distribucí pervitinu a marihuany. I tento muž je podezřelý z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, jeho vyšetřování probíhá na svobodě.

Práce kriminalistů v této oblasti nekončí a není vyloučeno, že do konce roku budou na Úštěcku objasněny ještě další případy.

9. 11. 2012
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red