FEDO 2014 – 45 let dechového festivalu ve Štětí

 

Fedo 2012Město Štětí se od pátku 20. června do neděle 22. června promění na město hudby. Právě v tento termín proběhne již 27. ročník Národního festivalu dechové hudby a mažoretkových souborů – FEDO 2014. Festival se ve Štětí koná od roku 1969, půjde tak zároveň i o kulaté výročí 45. let přehlídek dechové hudby ve městě pod komíny. Součástí hudební přehlídky bude i sobotní Festival rockových dechových orchestrů – FERODO.

V programu se představí tři zahraniční orchestry z Rakouska, Chorvatka a Německa a deset tuzemských orchestrů. Svá vystoupení uvede devět mažoretkových souborů ze sedmi českých a jednoho chorvatského města.

Třídenní program odstartuje v pátek odpoledním koncertem na Husově náměstí. Sobota bude ve znamení přehlídek všech orchestrů. Od dopoledních hodin, kdy budou k vidění na Novém náměstí, přes odpolední průvod městem a oficiální zahájení v půl třetí taktéž na Novém náměstí. Následovat budou přehlídkové koncerty a soutěže, letos rozdělené do dvou kategorií pro mládežnické orchestry „O nejlépe zahranou filmovou melodii“ a pro dospělé „O nejlépe zahranou skladbou z žánru tanec“.

Součástí sobotního programu bude i vystoupení zahraničních orchestrů v Mšeně u Mělníka a Úštěku. Další novinkou pak bude koncert Vinařinky, která se ve večerních hodinách představí na výletní lodi Porta Bohemica. V relaxační zóně u Labe pak od odpoledních hodin zahraje šest kapel v rámci rockového festivalu FERODO.

Sobotní večer bude tradičně patřit mažoretkovým souborům. V areálu u věžových domů od půl jedenácté proběhne soutěž v pódiové skladbě. Na závěr je přichystán také již tradiční ohňostroj.

Nedělní koncerty proběhnou od dopoledních hodin na Novém náměstí a u pečovatelského domu. Vyvrcholením celého festivalu pak bude Monsterkoncert na Husově náměstí, kde se představí muzikanti ze všech vystupujících orchestrů společně při hraní společných skladeb.

 

Více aktuálních informací na www.fedo.cz

Red

Red