Halasova a Horova ulice mají kompletně nový asfaltový povrch

Opravy silnic nacházejících se v majetku města Litoměřice nabírají na obrátkách. Litoměřické ulice Horova a Halasova mají od dnešního dne nový asfaltový povrch. Uzavírka současně rekonstruovaných silnic nacházejících se v blízkosti Lidlu tak ve středu 23. srpna po zhruba dvou týdnech skončila, a to o několik dní dříve, než se čekalo. S výsledkem oprav a kvalitou povrchu je vedení města již spokojeno.

První část prací totiž při rekonstrukci silnic odvedly Technické služby města (TSM), druhou najatá firma. Což je rozdíl oproti jaru a loňskému podzimu, kdy opravy kompletně prováděly TSM. Pracovníci TSM s využitím loni zakoupené techniky odfrézovali starý povrch, vyvezli materiál a upravili kanálové vpusti. „Ovšem připravit podkladové vrstvy a položit až sedmicentimetrový asfaltový koberec na větší plochu nedokázali tak kvalitně, aby se časem místy nedrolil. Na tuto část prací jsme si proto najali soukromou firmu, která to dokáže,“ vysvětlil místostarosta Karel Krejza.

Horova a Halasova ulice tak byly opraveny právě tímto způsobem. Další komunikace, které to potřebují, budou následovat. „Již jsme zahájili v Zelenkově ulici přípravné práce spočívající ve frézování asfaltu a zvedání obrub. Následovat budou ulice Krátká, Jungmannova a Vrchlického,“ informoval ředitel TSM Ivo Elman s tím, že letos bude do oprav celkem deseti silnic investováno zhruba pět milionů korun. Obyvatelé lokalit jsou o chystaných opravách v předstihu informováni prostřednictvím letáčků zaslaných v předstihu do domovních schránek.

V příštím roce přijdou pravděpodobně na řadu Kozinova, Dalimilova, Osvobození a další ulice, jejichž povrch byl nebo ještě bude narušen intenzivní prací plynařů a vodařů. „Právě Severočeské vodovody a kanalizace a Severočeská plynárenská společnost by se na úhradě nákladů měly společně s městem podílet,“ dodal místostarosta Krejza.

Red

Red