Havajský triatlonový sen Marka Buška skutečností!

Americká triatlonová asociace v minulých dnech oficiálně potvrdila start jednomu ze členů libochovického cyklistického a triatlonového klubu BTT na říjnovém mistrovství světa v XTERRA terénním triatlonu na americké Havaji.
Zkušený triatlet Marek Bušek si vybojoval právo účasti (tzv. „slot“) úspěšnou kvalifikací při nedávných závodech světového poháru v Prachaticích a německé Žitavě.

coo 1

V resortu Kapalua (havajský ostrov Maui) se představí v závěru října (27.10.) mezi přibližně šesti stovkami soupeřů z více než dvacítky zemí světa. Na startu by se vedle něho měla představit další pětice českých reprezentantů. Při závodě na Havaji na libochovického závodníka čeká porce 1,5 km plavání v mořských vlnách, 35 km v sedle horského kola přes vyhaslá lávová pole a 10km krosového běhu písečnými dunami. Úspěšný sportovec bude na druhé straně zeměkoule reprezentovat nejen sebe, mateřský klub a Českou republiku ovšem také lovosické gymnázium. Více info k triatlonovému MS také na www.xterraplanet.com.
coo 2
„Na závod se logicky těším. Chci věřit tomu, že se vše uskuteční v říjnu bez problémů a zároveň také konečný výsledek mi snad udělá radost. Upřímně ale nevím, co vše mě může na místě vlastně čekat,“ uvedl k tomu Marek, který se představí jako nováček ve své věkové kategorii 40 – 44 let.
Foto: Giovanni Fiori
coo 3
Red

Red