Ohlédnutí za roudnickým vinobraním 2013

rod con 005
To, co tým KZM v Roudnici slíbil, to také splnil. Roudnice se letos na vinobraní připravila více než dobře, pokud jde o program, atrakce a zejména spolupráci s dalšími organizátory doprovodných akcí. Vzhledem k tomu, že letos 
 začínalo vinobraní již v pátek 13. září přehlídkou regionálních kapel, začala sobota polehoučku, rozkoukáváním se účastníků a obhlídkou vyšperkovaných veteránů na roudnickém náměsti. I tam vyhrávala hudba, ale hlavní program se odehrával v areálu roudnického

zámku, kde byly dvě hudební scény a jedna taneční k dispozici všem návštěvníkům až do půlnoci. Největší pozornost přitáhlo vystoupení skupiny No Name a Petra Kotvalda s kapelou Dance company, nádvoří mělo přiměřeně nostalgický program určený tradičním návštěvníkům.

rod con OO18

Tradici vinobraní ctila i většina prodejců jak burčáku, a vína, tak i cukrovinek, k zakousnutí bylo množství uzenin,steaků i masa v orientální úpravě. Děcka se neztrácela, pobývala většinou u houpaček a kolotočů, a mezi davy – v sobotu navštívilo vinobraní přes 9 000 účastníků – se občas mihl elegantně oděný prvorepublikový pár (z módní přehlídky historických vozidel), pár profesionálních parašutistů (jeden to odskákal po jedné noze) či představitelé spřátelených měst.

A slunce hřálo, až pálilo…… A v kostele Narození panny Marie zpívalo několik sborů, roudnickým pro radost….. Vždy´t vinobraní může nabízet rozličné prožitky.

Marie Imbrová

fotogalerie autor: Giovanni Fiori

 

 

Red

Red