Historici přijedou do Roudnice

 

V sobotu 1. září 2018 se uskuteční již 16. ročník výstavy historických vozidel. Do Roudnice nad Labem se sjedou historická vozidla ze širokého okolí. Tradiční výstavu připravuje dobrovolné sdružení přátel historických strojů v čele s PhDr. Ondřejem Šedivým ve spolupráci s organizací Říp, o.p.s.

Výstava je určena pro kategorie auto, moto a speciální vozidla. K vidění budou, kromě zajímavých automobilových a motocyklových pradědečků, též sportovní a klasické vozy 60. a 70. let, americké luxusní vozy i některá vozidla bývalého východního bloku. Na své si přijdou také milovníci zemědělské techniky a užitkových strojů. Bližší informace o výstavních exponátech se návštěvníci dozví z popisových listů a rovněž při odpoledním komentovaném defilé přes startovní bránu.

Návštěvníci budou mít možnost hlasovat v Soutěži elegance o nejlíbivější stroj, poslouchat swingovou hudbu v podání kapely Bonus, sledovat plnění soutěžních úkolů jednotlivých posádek a nebudou chybět ani stánky s občerstvením. Na výstavu zavítá salon Dantes Brno, který bude dotvářet dobovou atmosféru tematickými módními přehlídkami. Jedna módní přehlídka bude též soutěžní a představí se v ní přímo účastníci, řidiči historických vozidel. Speciálním hostem tohoto ročníku bude delegace z Národního technického muzea v Praze.

Připraven je také doprovodný program. Historickým autobusem RTO bude možné vydat se na okružní jízdy.  Program vyvrcholí v odpoledních hodinách, kdy vozidla odstartují na spanilou jízdu krajinou Podřipska s cílem na zámku ve Veltrusech. Z jízdy se budou vozy vracet zpět na Karlovo náměstí, kde zůstanou poté ještě chvíli vystaveny. Veškeré informace jsou k dispozici na webu: www.historicivroudnici.cz. Srdečně zveme všechny milovníky veteránů!

Red

Red