Jak se jezdilo o víkendu

Dopravni-policie---12-12-2011Během víkendu vyjížděli dopravní policisté k osmi dopravním nehodám, při nichž došlo ke zranění dvou osob. Hmotná škoda je odhadnuta na 324 tisíc korun. Hlavními příčinami nehod byl nesprávný způsob jízdy a to ve třech případech a pět havárií se zařadilo do kategorie ostatních příčin. Dechová zkouška na alkohol byla u všech havarujících řidičů negativní.

Za stejné období loňského roku evidujeme 13 dopravních nehod, při kterých došlo k jednomu smrtelnému zranění, jedna osoba utrpěla těžká a čtyři lehká zranění. Hmotná škoda byla vyčíslena na 697 tisíc korun. Mezi hlavní příčiny patřila nepřiměřená rychlost, nedání přednosti v jízdě a nesprávný způsob jízdy. Dva z havarujících řidičů usedli za volant vozidla pod vlivem alkoholických nápojů

Při nehodě byl zraněn motorkář

V sobotu 19. 10. 2013 okolo 15té hodiny došlo k dopravní nehodě na silnici I/15 u obce Jenčice. Řidička osobního vozidla jedoucí ve směru na Most se při vjezdu do obce Jenčice počala s vozem otáčet pravděpodobně v době, kdy jí předjížděl motocyklista. Při střetu byl motorkář nárazem odhozen mimo komunikaci, kde s motocyklem narazil do zde zaparkovaného vozidla. 48letý řidič motocyklu utrpěl blíže nezjištěná poranění a byl letecky transportován do nemocnice. 24letá řidička osobního vozidla je kromě porušení zákonů o provozu na pozemních komunikacích podezřelá z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Na komunikaci vběhl kůň

K další nehodě došlo v sobotu ve večerních hodinách na komunikaci č. 240 mezi obcí Vědomice a Chodouny. 65 řidiči jedoucímu osobním vozidlem po uvedené komunikaci vběhl náhle do jízdní dráhy kůň. Následkem střetu koně a vozidla došlo poranění řidiče a k úhynu koně. Škoda na vozidle je odhadnuta na 40 tisíc a majitel koně vyčíslil škodu na 80 tisíc korun. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Majitel koně je kromě porušení zákonů o provozu na pozemních komunikacích podezřelý z trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Příčiny a okolnosti obou nehod jsou předmětem dalšího šetření.

nprap. Pavla Kofrová

tisková mluvčí

 

 

 

Red

Red