Kapsáři se činí – buďte opatrní

Nedávejte zlodějům šanci …

Během víkendu zaznamenali policisté několik kapesních krádeží včetně krádeží odložených či zapomenutých osobních věcí. Blíží se období vánočních nákupů, proto upozorňujeme občany, aby si střežili své osobní věci a nedávali šanci zlodějům. 

V pátek ztratila 52letá žena svou peněženku při cestě z nákupů v obci Bechlín. Peněženku s finanční hotovostí, doklady a platební kartou se vzápětí vydala hledat, ale marně. Předběhl jí neznámý nálezce, který si jí přivlastnil. Svým jednáním dopustil přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

V sobotu ve večerních hodinách přišla o svou kabelku s cennostmi 32letá žena z Roudnice nad Labem. Neznámý lapka využil nestřeženého okamžiku a okradl poškozenou při cestě z restauračního zařízení. Škoda je vyčíslena na 4200 korun.

V neděli přijali oznámení policisté ve Štětí o krádeži igelitové tašky. Ve Školní ulici před domem byla okolo 20té hodiny okradena seniorka. 62letou ženu okradl neznámý pachatel, který kolem ní proběhl a tašku s obsahem klíčů a potravin jí vytrhl z ruky.

Dalším případem se zabývali litoměřičtí policisté v neděli v nočních hodinách. V tomto případě se jednalo o ženu, která si odložila peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí na parapet okna v restauraci. Po návratu na místo poškozená své cennosti již nenašla.

Ani pondělní den se neobešel bez podobného oznámení. V obchodě v centru Litoměřic byla okradena 58letá žena, která si při výběru zboží na chvíli odložila kabelku a nevěnovala jí pozornost. Využil toho neznámý lapka, který si do kabelky sáhl pro peněženku. Žena tak během chvilky přišla o peněženku s obsahem osobních dokladů, platebních karet a finanční hotovosti.

4. 12. 2012
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red