Kapsáři se činili, vandalové také

Kapsáři se činili

LITOMĚŘICE – Na Silvestra policisté řešili kapesní krádeže, ale i vandalství

Silvestrovské oslavy přinesly některým občanům bohužel i smutnou zkušenost s kapesními kapsáři. Slavnostní nálady a nepozornosti poškozeného využil neznámý pachatel na diskotéce na Roudnicku. Ze zadní kapsy kalhot mu odcizil peněženku s finanční hotovostí, doklady a platební kartou. Škoda byla vyčíslena na 2 tisíce korun.

V jedné z lovosických restaurací si zase při silvestrovských oslavách neznámý pachatel sáhl do kabelky jednoho z hostů. Využil chvilkové nepozornosti a v nestřeženém okamžiku si přivlastnil peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a cennostmi v hodnotě 50 tisíc korun.

Také litoměřičtí policisté přijali v pondělí v odpoledních hodinách oznámení o krádeži v centru města. V tomto případě se nezdráhal neznámý kapsář sáhnout pro peněženku do zadní kapsy kalhot poškozeného. Ztrátu peněženky s doklady a finanční hotovostí vyčíslil poškozený na 2500 korun.

Na Silvestra řádili i vandalové
Během půlnočních oslav propíchal neznámý pachatel pneumatiky u osobního vozidla, které parkovalo v Hoštce. Nezjištěným předmětem poškodil všechny čtyři pneumatiky v hodnotě 20 tisíc korun. Policisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu poškození cizí věci.

Na Roudnicku před silvestrovskou půlnocí poničil neznámý vandal fasádu rodinného domu. Polil na několika místech fasádní nátěr domu olejovou tekutinou. Majitel nemovitosti vyčíslil škodu na 10 tisíc korun.

Hořel kontejner
Dvě hodiny po pondělní půlnoci došlo k zahoření plastového kontejneru na odpad v Bohušovicích nad Ohří. Kontejner shořel celý a škoda je předběžně odhadnuta na 4 tisíce korun. Příčiny a okolnosti požáru jsou předmětem šetření terezínských policistů.

Z chodby odnesl hasicí přístroj
Při silvestrovské oslavě si neznámý pachatel přivlastnil hasicí přístroj z chodby panelového domu v Litoměřicích. Při krádeži poškodil i skříňku sloužící k uložení hasicího přístroje. Škoda je vyčíslena na 1500 korun. Pro trestný čin krádeže po neznámém pachateli pátrají litoměřičtí policisté.

2. 1. 2013
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red