Kino Máj zve hosty na novou venkovní terasu

Litoměřické kino Máj rozšířilo své služby. Vybudovalo zcela novou letní terasu s kapacitou 35 míst, na kterou se vchází z kinokavárny.

„Je určena nejen divákům, kteří si chtějí před návštěvou kina dát kávu nebo sklenku vína, ale i těm, kteří chtějí pouze posedět, aniž by nějaký film zhlédli,“ vysvětlila ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice Věra Kmoníčková. Zatímco letos při pěkném počasí slouží terasa pouze k posezení, v příštím roce začne plnit i funkci letního minikina. „Počítáme s tím, že zde budeme promítat na plátno o rozměru 4,5 x 2,5 metru hlavně úspěšné letní komedie, které lidi pobaví,“ dodal vedoucí kina Michal Špadrna. Příkladem jsou Špunti na vodě, na jejichž projekce přišlo 1800 diváků.

S kvalitou služeb poskytovaných kinem Máj je spokojen i starosta města Ladislav Chlupáč, který si společně s dalšími radními včera přišel nejen novou terasu prohlédnout. „Terasa je dalším místem, které zpříjemní lidem návštěvu kina, které ne náhodou patří z hlediska návštěvnosti mezi nejúspěšnější jednosálová kina v republice. Návštěvnost dokazuje, že systematicky investovat do zázemí kina se vyplatí,“ konstatoval starosta Chlupáč.

Red

Red