V noci do štoly či na safari? Není problém!

Letošní počasí letních dnů láká obyvatele Ústeckého kraje na mnohem více výletů po regionu, než tomu bylo v letech minulých.

Proto je pro všechny turisty připravena v Krušných horách lákavá a jedinečná nabídka na poznání něčeho úplně nového; a to v termínu od pátku 12. do neděle 14. srpna, kdy bude možné absolvovat řadu atrakcí ve večerních hodinách v rámci celodestinační akce Nočním Krušnohořím.

Budou zpřístupněné lokality, kam se člověk za bílého dne nedostane. Na přípravě akc e se podílela také Destinační agentura Krušné hory. Návštěvníci se mohou podívat například na večerní prohlídku štoly Země zaslíbená v Měděnci, vyzkoušet večerní strašidelnou lanovku na Klíny nebo navštívit některý z kostelů pod Krušnými horami.

Litvínov: zámek Valdštejnů – Noc Valdštejnů
Prohlídky zaměřené na historii zámku a města Litvínova budou probíhat 12. srpna od 20 do 24 hodin. Každý návštěvník má unikátní možnost nahlédnout do jinak nepřístupných gotických sklepení, která jsou nejstarší částí místního zámku. Romantickou atmosféru navodí výzdoba nádvoří a průvodkyně v historických kostýmech. Vstupné 50 Kč dospělí/30 Kč senior/20 Kč děti/90 Kč rodinná vstupenka.

Litvínov: pekárna Japek –  večerní exkurze pekárnou
Jak se peče chleba ve velkém a jak voní čerstvě upečené rohlíky, zjistíte během večerní exkurze pekárnou JAPEK 12. srpna 2016. Začátky exkurzí jsou v 18 a v 19 hodin. Zájemci se musí objednat na pekarna@japek.cz.

Litvínov: koupaliště Koldům – Večerní koupání s promítáním letního kina
Brány koupaliště Koldům se otevřou 13. srpna 2016 ve 20 hodin pro všechny, kteří si chtějí užít večerní prázdninové koupání. Bazénů si mohou užívat až do promítání letního kina, které začíná za soumraku. Na programu je Kung Fu Panda III.

Lom: kynologické cvičiště v Lomu –  Krušnohorská stezka odvahy
Krušnohorská stezka odvahy proběhne 12. srpna od 20.30 hodin ve spolupráci s Kynologickým klubem Lom, v prostoru kynologického cvičiště pro psy v Lomu (u bývalé silnice směrem na Lib kovice). Program – stezka odvahy se stanovišti o ceny, táborák, opékání špekáčků, u táboráku vyprávění pověstí o krušnohorských strašidlech. Akce je otevřená pro všechny statečné děti a jejich rodiče. Pejsci vítáni.

Most: Night Run Most
Sportovní odpoledne a večer pro malé i velké – RWE Kids Cup, Family Run, Avon běh a další.

Most: kostel Nanebevzetí Panny Marie, noční kostýmová prohlídka přesunutého kostela Průvodce mosteckého kostela Jiří Sirový bude vyprávět o pohnuté historii gotického skvostu v rámci Noční kostýmové prohlídky přesunutého kostela 12. srpna 2016. Cena za prohlídku pro dětské návštěvníky ve věku od šesti do dvanácti let 70 korun, pro dospělé návštěvníky 100 korun. Začátek ve 22 hodin.

Duchcov: vyhlídková věž kostela Církve československé husitské
V sobotu 13. srpna 2016 bude otevřena Vyhlídková věž kostela Církve československé husitské v Duchcově od 20 do 22 hodin.

Klíny: večerní strašidelná lanovka na Klínech
13. srpna 2016 proběhne ve Sport areálu Klíny akce s názvem Večerní strašidelná lanovka na Klínech  – stezka odvahy s výjezdem osvětlenou lanovkou, cena 80 Kč/os. a možností táboráku 10 Kč/ špekáček. Další poutavou možností je překonání lanového parku s čelovkou, cena 150 Kč/os., 120 Kč/dítě. Začíná se ve 21 hodin.

Chomutov, zoopark: pohádkové safari
Pohádkové safari 12. a 13. srpna od 18 do 23 hodin, předprodej vstupenek byl již zahájen. Každá jízda trvá 60 minut. Cena 120 Kč/os. od 3 let. Nezapomenutelné projížďky ve voze Safari expresu a Lokálky Amálky můžete prožít pouze v srpnové večery. Nebudete ochuzeni ani o jízdu do Eurosafari. Stará Ves se promění v kouzelnou zemi plnou bytostí z českých pohádek, ale i oblíbených animovaných pohádkových postaviček.

DŮL ČSA: Noční uhelné safari
12. srpna máte ojedinělou možnost podívat se ve večerních hodinách na vyhlídku nad lomem ČSA a prohlédnout si osvětlené těžební stroje. Sraz účastníků v 19 hodin u hlavní brány lomu ČSA. Kapacita je omezena na 18 lidí. Zájemci se musí ob jednat nainfo@krusne-hory.org.

Horní Jiřetín: barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie
13. srpna jsou připraveny celodenní prohlídky s průvodcem kostela Nanebevzetí Panny Marie až do 22. hodin. Od 11 hodin bude Poutní mše.

Měděnec: historické rudné doly Mědník
Prohlídka štoly Země zaslíbená od 20.00 v celé délce Nutné staré oblečení/montérky a jiné, riziko umazání, pracovní rukavice a pracovní nebo pevnou obuv, dobré svítidlo/přilbu zapůjčíme. Jedná se o prohlídku na cca 1,5 hodiny, kde uvidíte zatím nepřístupné prostory. Možnost pouze pro skupinu 8 osob od 12 let. Vstupné 80,- Kč.

 

Red

Red