kradlo se v Roudnici v Dubanech i ve Štětí

Muž z Podřipska se činil; Vzal motorku i kolo, Hbitý zloděj

Obvinění z trestných činů krádeže a poškození cizí věci si z rukou policistů převzal v úterý 41letý muž z Podřipska. V uplynulém týdnu se mu podařilo během jedné noci vniknout v Roudnici nad Labem do čtyř zaparkovaných vozidel. Zajímala ho hlavně autorádia, ale bral i ostatní cenné věci, které ve vozidlech nalezl. Stihl také po vykopnutí dveří vniknout do sklepních kójí obytného domu, kde ale nic nenalezl. Na závěr si osladil život sladkostmi, pro které vnikl za použití násilí do jedné z roudnických jídelen. Celková škoda je vyčíslena na 24 tisíc korun. Za obdobnou trestnou činnost byl v posledních třech letech potrestán, proto mu nyní hrozí až tříleté vězení. Dotyčný je trestně stíhán na svobodě.

Vzal motorku i kolo
V období uplynulých čtrnácti dní navštívil chatovou osadu u obce Dubany neznámý pachatel. Do rekreační chaty vnikl po násilném překonání okenice a odcizil motorovou pilu. Dále zavítal do přilehlé kůlny, odkud po vypáčení dveří odvezl moped a horské jízdní kolo. Majitel objektu vyčíslil škodu na 14 tisíc korun. Pátrání po pachateli bylo úspěšné. Ve zkráceném přípravném řízení policisté v úterý sdělili podezření pro trestný čin krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci 31letému muži z Libochovic. Podle trestního zákoníku mu hrozí až tříleté vězení.

Hbitý zloděj
V úterý po 16té hodině okradl neznámý pachatel seniorku před prodejnou v ul. Ostrovní ve Štětí. Seniorku neznámý lapka oslovil s nabídkou, zda nechce pomoci s nákupem. Využil nestřeženého okamžiku a hbitě sáhl do nákupní tašky pro peněženku ležící na nakoupeném zboží. Než stačila starší paní zareagovat, utekl lapka neznámo kam. Popis pachatele seniorka neuvedla. Policisté po neznámém pachateli pátrají pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Žádají případné svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace související s tímto případem, aby se dostavili na nejbližší policejní služebnu nebo volali bezplatnou linku 158.

6. 2. 2012
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red