krimi zprávy z 23.10.2012

 

Policisté vypátrali 33letého sběrače železa, který se počátkem září vloupal na Roudnicku na soukromý pozemek a do několika objektů. Odcizil železné předměty, kabely a elektromotory za více jak 12 tisíc korun. Policisté na základě zjištěných informací muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže a porušování domovní svobody.
Krádež kol

Neznámý pachatel odcizil v noci na pondělí u Libochovic ze zaparkovaného vozidla kompletní kola. Hmotná škoda, která vznikla odcizením kol s letními pneumatikami, je odhadnuta na 11 tisíc korun. Neodbornou demontáží kol však způsobil pachatel škodu ve výši 30 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a poškození cizí věci a po pachateli pátrají.
Sběrač železa
Z domova pro seniory na Lovosicku zmizely o víkendu okapy. Neznámý pachatel vnikl v nočních hodinách do areálu domova a z obytné budovy odcizil několik metrů okapových svodů. Škoda je odhadnuta na více jak 10 tisíc korun. Pokud se podaří pachatele dopadnout, bude se před soudem zodpovídat z přečinu krádeže.
Bral vše
Do rekreační chaty u obce Budyně nad Ohří se vloupal o víkendu neznámý pachatel. Po přelezení plotu vypáčil okenici a vstupní dveře a odcizil drobné ruční nářadí a tepelný zářič. Uvnitř chaty se pokoušel z kuchyňské linky vyndat a odnést sklokeramickou varnou desku, ale jeho záměr nevyšel. Deska při demontáži praskla a pachatel jí zanechal na místě. Poškozený vyčíslil škodu na 33 tisíc korun, policisté případ prošetřují jako přečin krádeže a po pachateli i odcizených věcech pátrají.
23. 10. 2012
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red