Krajská hospodářská komora pomůže firmám s náborem pracovníků z Ukrajiny

Žádat o zařazení do tzv. Režimu Ukrajina mohou podnikatelé a firmy z Ústeckého kraje při náboru středně a nízko kvalifikovaných pracovníků z uvedené země. „Při obsazování volných pracovních míst ve výrobě středně a nízko kvalifikovanými pracovníky mohou zaměstnavatelé využít také zájemce z Ukrajiny. A právě s procesem jejich náboru jim nyní výrazně pomáhá také Hospodářská komora,“ říká první náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák. V tzv. Režimu Ukrajina Hospodářská komora podnikatelům výrazně usnadní a zjednoduší administrativní proces spojený se zpracováním a vyřizováním žádostí. Rychlejší přijímání a vyřizování žádostí Ukrajinců o zaměstnanecké karty odsouhlasila vl áda.

Také Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje začala od konce srpna přijímat žádosti na zaměstnanecké karty od zaměstnavatelů, kteří potřebují obsadit volná místa ve výrobě středně a nízko kvalifikovanými pracovníky z Ukrajiny. Tím se podnikatelům z Ústeckého kraje výrazně usnadní a zjednoduší administrativní proces vyřizování žádostí.

Podnikatel, který by měl zájem o zaměstnaneckou kartu požádat, musí nejprve neobsazené pracovní místo nabídnout prostřednictvím Úřadu práce občanům ČR, pokud bude i po třiceti dnech volné, pozici bude možné nabídnout i uchazečům z Ukrajiny. Žádost o zařazení do projektu mohou zaměstnavatelé podat prostřednictvím datové schránky, poštou nebo jednoduše poslat emailovou zprávou. Dokumenty a vše potřebné k podání žádosti je k nalezení na webových stránkách Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje www.khk-usti.cz.

Red

Red