Krimi – souhrn vybraných událostí

 

Nebyl to jediný prohřešek; S cizím nákladem odjel. 

Na sklonku uplynulého roku zaznamenali policisté kuriózní případ protiprávního jednání, který se jim podařilo v krátké době objasnit. V těchto dnech obvinili 21letého mladíka z Litoměřicka, který se po odcizení bezkontaktní platební karty vydal na nákupy. Během jednoho dne navštívil v Litoměřicích několik prodejen a ve více jak 10 případech za nakoupené zboží cizí kartou zaplatil. V dalších několika pokusech mu již byla transakce zamítnuta. Do prodejen se přepravoval osobním vozidlem, které sám řídil, přesto že má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Pro trestné činy neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí obviněnému až dvouleté vězení.

 

S cizím nákladem odjel

V podzimních měsících uplynulého roku přijali policisté oznámení o krádeži přepravovaných věcí. Poškozený, kterého tehdy neznámý pachatel přepravoval i s jeho výpočetní technikou a kufrem s pomůckami k hudební produkci, byl okraden, když vozidlo na chvíli opustil. Muž, který ho přepravoval, využil situace a s jeho věcmi odjel neznámo kam. Následným šetřením policisté zjistili, že o přepravovaný náklad se postaral 29letý muž z Litoměřic, který věci hbitě přemístil do zastavárny, kde je prodal. Škoda byla vyčíslena na více než 30 tisíc korun. Litoměřičan byl v těchto dnech obviněn pro trestný čin krádeže, vyšetřování nadále pokračuje.

Alkohol za volant nepatří! 

V pátek ve večerních hodinách řídil 22letý muž litoměřickými ulicemi vozidlo značky Škoda po předchozím požití alkoholických nápojů. Nebezpečnou jízdu ukončil v centru města po zaparkování na chodníku, kde byl kontrolován hlídkou strážníků. Přivolaní policisté si mladého řidiče převzali, neboť dechová zkouška na alkohol ukázala hodnotu 1, 88 promile. Za porušení zákona se bude muset mladík nyní zodpovídat.

Dopravní nehodu, ve které sehrál svou roli alkoholˇ, řešili policisté v sobotu odpoledne na Terezínsku. Mladý řidič jedoucí s osobním vozidlem po rovném úseku komunikace pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a dostal se do smyku. Po nárazu do betonového sloupku se vozidlo několikrát převrátilo přes střechu a zůstalo v přilehlém poli. U 21letého řidiče byla provedena dechová zkouška na alkohol s výsledkem 1,28 promile. Řidič byl letecky transportován s blíže nespecifikovaným zraněním do nemocnice. Škoda je odhadnuta na 50 tisíc korun. Příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Jaký čas potřebuje alkohol, než zmizí z krve řidiče(údaj hod:min).

Okraden ve spánku

Oznámení o krádeži přijali policisté o víkendu z restauračního zařízení v Úštěku. Neznámý lapka využil chvilkového spánku jednoho z návštěvníků a odcizil mu mobilní telefon, peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady. Škoda je vyčíslena na více než 13 tisíc korun. Po neznámém pachateli policisté pátrají pro podezření ze spáchání trestného činu.

Kolnu navštívil zloděj

Kolnu u rekreačního objektu na Lovosicku navštívil na sklonku uplynulého týdne zloděj. Po násilném překonání visacího zámku vstupních dveří si odnesl různé zahradní náčiní za více než 8 tisíc korun. Po neznámém pachateli a odcizených věcech policisté pátrají. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody.

Sebral jim šperky. 

Až tříleté vězení hrozí 27letému muži ze Štětí, který okradl své hostitele. Na návštěvě v bytě, kam byl pozván na sklonku uplynulého roku, odcizil nepozorovaně zlatý řetízek s přívěskem. Tohoto jednání se dopustil přesto, že byl za obdobný čin v posledních třech letech pravomocně odsouzen. Hodnota šperků byla vyčíslena na více než 6 tisíc korun. Podezření pro trestný čin krádeže bylo dotyčnému nyní sděleno ve zkráceném přípravném řízení.

Ostříhat nechtěl

Policisté pátrali po neznámém pachateli, který navštívil v polovině měsíce prosince 2015 kadeřnictví ve Štětí. Do provozovny vnikl mimo provozní dobu za použití násilí a odnesl si dva vysoušeče vlasů v hodnotě 500 korun. Škoda poškozením objektu byla vyčíslena na více než 1 tisíc korun. Na základě operativního šetření se podařilo štětským policistům „fény“ i jejich nového majitele vypátrat. V tomto týdnu sdělili podezření pro trestný čin krádeže 32letému muži z Liberecka.

Na dcery zapomněl

Šestačtyřicetiletého muže z Liběšicka stíhá komisař služby kriminální policie a vyšetřování z trestného činu zanedbání povinné výživy. K rukám matky neplatí výživné na své dvě dcery, jak mu určil Okresní soud v Litoměřicích. Jeho dluh již činí přes 300 tisíc korun. Vyšetřování obviněného je vedeno na svobodě. Pokud bude odsouzen, hrozí mu až dvouletý trest odnětí svobody.

Drogy jí přivedly na scestí; Řídil i přes zákaz; Vězení se vyhýbal.

Litoměřičtí kriminalisté odhalili nelegální prodej drogy na Lovosicku. Prodejcem byla 31letá žena z Lovosicka, která v letních měsících uplynulého roku prodávala pervitin. Za protiprávní jednání jí hrozí peněžitý trest, nebo může skončit až na pět let ve vězení. Obvinění pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy si žena převzala, vyšetřování nadále pokračuje.

Řídil i přes zákaz

Z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se bude zodpovídat 33letý muž, který v noci v Roudnici nad Labem řídil osobní automobil, ačkoliv má do března tohoto roku soudem vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Muž byl zadržen a následně si na služebně převzal sdělení podezření ze spáchání trestného činu, za který mu může soud uložit až dvouleté vězení.

Vězení se vyhýbal

Do věznice v Litoměřicích dopravila policejní eskorta 29letého muže z Litoměřic. V letních měsících 2014 byl odsouzen k trestu odnětí svobody, kam však nenastoupil. Na výzvu k nástupu do výkonu trestu nereagoval a vězení se vyhýbal. Vyhlášené celostátní pátrání bylo úspěšné, muž byl v těchto dnech vypátrán a zadržen. Navíc na něj čeká obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Statistika dopravní nehodovosti v období od 8. 1. do 10. 1. 2016 

Dopravní policisté v litoměřickém okrese vyjížděli o tomto víkendu k devíti dopravním nehodám, při nichž utrpělo šest osob zranění lehčího charakteru. Celková škoda je odhadnuta na 492 tisíc korun. Hlavními příčinami nehod byla nepřiměřená rychlost a nesprávný způsob jízdy. Dechové zkoušky na alkohol byly ve dvou případech pozitivní.

Za stejné období loňského roku evidujeme 11 nehod, při kterých utrpěly dvě osoby lehká zranění. Hmotná škoda byla vyčíslena na 485 tisíc korun. Hlavními příčinami havárií byla nepřiměřená rychlost, nesprávné předjíždění a nedání přednosti v jízdě. Všechny dechové zkoušky na alkohol proběhly s negativním výsledkem.

 

Red

Red