Na docházku syna nedohlížela

LITOMĚŘICKO – Nebylo to poprvé… Komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil devětatřicetiletou matku nezletilého chlapce z Roudnicka z trestného činu ohrožování výchovy dítěte. Obviněná v době od měsíce září 2017 do konce března 2018 jako matka řádně nedbala na plnění povinné školní docházky svého nezletilého syna.

Umožnila mu tak zameškat 543 hodin školní docházky. V případě prokázání viny hrozí obviněné až pětiletý trest odnětí svobody, neboť se uvedeného jednání dopustila opětovně. Vyšetřování obviněné dále probíhá na svobodě.

V Litoměřicích řádil kapsář…

V době konání celodenní společenské akce přijali litoměřičtí policisté dvě oznámení o krádeži osobních věcí. Jedna z poškozených přišla o svou příruční taštičku, kterou měla uloženou ve volně odloženém batůžku. Taštička se zanedlouho našla odhozená nedaleko místa krádeže, ale chyběla v ní finanční hotovost a některé doklady. Poškozená vyčíslila škodu na více než 6 tisíc korun. Druhý případ měl téměř shodný scénář. Zmizela volně odložená kabelka, které její majitelka nevěnovala patřičnou pozornost. I tato kabelka se zanedlouho našla poblíž místa krádeže a také v ní chyběla finanční hotovost. V druhém případě škoda přesáhla 9 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Letní období je spojeno s velkým množstvím kulturních a společenských akcí. Tyto akce navštěvují i zloději, proto buďte opatrní a své věci si hlídejte. Vždy zkontrolujte, zda máte dobře uzavřenou kabelku a mějte ji pevně při sobě, nespouštějte ji z očí. Máte-li batoh, nenechte ho v místech, kde je větší pohyb osob na zádech, ale raději si ho vezměte před sebe. Nenoste u sebe zbytečně vysokou finanční hotovost a u platební karty nemějte uvedený PIN kód. A upozornění pro pány – nenoste peněženky v zadních kapsách u kalhot!

Skrýš se neosvědčila

Litoměřičtí policisté přijali o víkendu oznámení o krádeži jízdního kola. Poškozený oznámil ztrátu bicyklu, který si uschoval do křovin poblíž jedné litoměřické restaurace, kam se šel bavit s kamarády. Kolo pravděpodobně objevil neznámý lapka, který si jej přivlastnil. Škoda přesahuje 12 tisíc korun. Po pachateli krádeže a odcizeném jízdním kole nyní policisté pátrají.

Mince ho navnadily

Po rozbití skleněné výplně okna se vloupal neznámý pachatel o víkendu do vozidla zaparkovaného v litoměřické Českolipské ulici. Zřejmě ho zlákal lesk kovových mincí ponechaných v přihrádce čelního panelu. Zloděj si odnesl mince v hodnotě 200 korun, ale majitel vozu bude muset vynaložit podstatně vyšší částku na opravu zničeného okna. Po neznámém pachateli policisté pátrají.

Litoměřice, 22. 5. 2018, nprap. Pavla Kofrová

Red

Red