Krimi události z regionu

Na chalupu opakovaně

Až pět let může strávit za mřížemi 21letý muž, který opakovaně navštěvoval rekreační chalupu na Podřipsku. Během letních měsíců vnikl minimálně ve dvou případech násilným způsobem do chalupy a odcizil vše, co mohl zpeněžit. Bral vše železné, elektroniku, porcelán, elektrické nářadí a další věci, které v chatě nalezl. Vnikl také do sklepa a zcela vyklidil i pozemek kolem chalupy. Navíc z chalupy odcizil celý okapový systém. Majitel objektu vyčíslil škodu na 70 tisíc korun. Počátkem tohoto týdne byl mladík obviněn z trestného činu krádeže vloupáním a porušování domovní svobody.
Záhon zeje prázdnotou
V obci Vědomice odcizil neznámý pachatel ze záhonu mezi silnicí a chodníkem sazenice stromků. Během víkendových dní ze záhonu vykopal 66 vysázených stromků habru obecného. Hodnota odcizených stromků byla vyčíslena na více než 8 tisíc korun. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.

Tuňák v batohu
Rybí konzervy putovaly z prodejního regálu přímo do batohu 30letého muže nakupujícího ve středu v roudnickém nákupním centru. Se svým lupem následně prošel pokladnami bez placení, ale u východu z prodejny byl zastaven pracovníky prodejny. Konzervy v hodnotě 720 korun musel odevzdat zpět do prodeje. Přivolaní policisté zjistili, že tohoto jednání se dopustil, ačkoliv byl v nedávné době za obdobný skutek pravomocně odsouzen. Za trestný čin krádeže mu podle trestního zákoníku hrozí až tříleté vězení.
Folie ho nezastavila
Na sklonku uplynulého týdne se do letní kuchyně u rodinného domu na Roudnicku vloupal neznámý lapka. Nezjištěným způsobem vnikl na dvůr rodinného domu a poté oknem do kuchyně po protržení PVC fólie, která nahrazovala skleněnou výplň. Odnesl si televizní přijímač za 20 tisíc korun. Po neznámém pachateli pátrají roudničtí policisté.

nprap. Pavla Kofrová
tisková mluvčí

Red

Red