krimi zprávy 18.9.2012

Před hlídkou přeskočila plot

V pondělí v dopoledních hodinách zadržela hlídka policistů v Lovosicích mladou ženu z Prahy, která při setkání s nimi začala utíkat. Před policisty dokonce přeskočila plot a snažila se schovat ve skříňce na zahradě u rodinného domu. Neměla totiž čisté svědomí. Policisté následně zjistili, že mladá žena má na svém kontě několik krádeží v lovosických prodejnách. Kromě parfémů si odnášela bez placení také čokolády. Policisté na základě zjištěných informací ženě sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže a porušování domovní svobody. Podle trestního zákoníku může být potrestána odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

Okraden ve spánku
Neznámý pachatel využil v neděli v nočních hodinách opilosti poškozeného, který usnul v Roudnici nad Labem na náměstí. V době kdy usnul, ho okradl. Z kapes mu odcizil mobilní telefon, peněženku s doklady a finanční hotovostí a platební kartou. Poškozený vyčíslil škodu na více jak 6 tisíc korun a po neznámém kapsáři pátrají roudničtí policisté.

Do sklepa pro zavařeniny

V průběhu minulého týdne se vloupal neznámý pachatel do sklepní kóje panelového domu v Litoměřicích. Po vypáčení dveří do sklepa si odnesl dvě desítky zavařenin. Odcizil okurky, lečo, ale i marmelády v hodnotě 500 korun. Pokud se podaří pachatele dopadnout, bude se před soudem zodpovídat z přečinu krádeže.

18. 9. 2012
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red