krimi zprávy z Podřipska

Ve Štětí řádil vandal

V sobotu v časných ranních hodinách řádil ve Štětí vandal. Neznámý vandal házel kovovými kryty od odpadkových košů a rozbíjel výlohy. Podařilo se mu rozbít tři skleněné výplně výloh u prodejen v ulici Školní. Celková škoda je odhadnuta na více jak 40 tisíc korun. Neznámý pachatel se svým jednáním dopustil přečinu poškození cizí věci. V případě dopadení ho čeká také úhrada škoda, kterou svým jednáním způsobil.

Libochovice – Černý odběratel 
Obytný dům 56letého muže z Libochovicka byl odpojen společností poskytující elektrickou energii od odběru, neboť neplatil a dlužil za dodávky proudu. Muž se však k odběru neoprávněně znovu připojil a odebíral elektrickou energii v období od listopadu 2011 do května 2012 tzv. „na černo“. Kromě úhrady dlužné částky za energii hrozí podezřelému pro trestný čin krádeže až dvouleté vězení.

Štětsko – Pil a mařil
Až tříletý trest odnětí svobody hrozí 42letému muži ze Štětska, který opakovaně řídil osobní vozidlo v době, kdy měl vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Policisté jej dvakrát kontrolovali na silnicích u Štětí při řízení vozidla značky Škoda Favorit a v jednom případě bylo navíc zjištěno, že před jízdou požil alkoholické nápoje. Dechová zkouška na alkohol ukázala hodnotu 1, 01 promile. V pondělí si dotyčný převzal ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

18. 2. 2013
nprap. Pavla Kofrová

svodka městské policie Roudnice
Řízení vozidla bez řidičského oprávnění
17. 2. 2013 – 20:15 hod. – z důvodu spáchání dopravního přestupku bylo v Hornické ulici hlídkou zastaveno osobní vozidlo BMW a jeho řidič (později zjištěno, že se jedná o 28letého muže z Roudnice nad Labem) byl vyzván k prokázání totožnosti a předložení dokladů potřebných k řízení. Na tuto výzvu strážníkům předložil pouze doklad totožnosti a déle uvedl, že řidičský průkaz nikdy nevlastnil. Z toho důvodu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR. Vzhledem k jeho chování hlídka dále pojala podezření, že výše uvedený před jízdou požil alkoholický nápoj a proto jej vyzvala k podstoupení dechové zkoušky. Tato byla negativní. Následné orientační vyšetření na přítomnost návykové látky provedené u zmíněného řidiče Policií ČR však již bylo pozitivní.

Krádež zboží

16. 2. 2013 – 13:55 hod. – uložením blokové pokuty byl vyřešen přestupek proti majetku, kterého se krádeží zboží dopustila 42letá žena z Ústí nad Labem v jedné z prodejen na Špindlerově třídě.

Přestupek proti veřejnému pořádku

15. 2. 2013 – 23:21 hod. – přijato telefonní oznámení o tom, že na křižovatce Aleje 17. Listopadu s ulicí Budovatelů skupina čtyř mladíků přavrátila kontejner s odpadem. Na místo vyslaná hlídka pachatale přestupku nalezla v Aleji 17.Listopadu a uložila blokovou pokutu. Mladíci kontejner následně postavili zpět na místo.

 

Red

Red