Krimi zrávy

V rukou kriminalistů skončil 27letý mladík z Libochovicka, který neoprávněně odebíral elektrickou energii. Energii potřebnou pro chod rodinného domu přiváděl nelegálním způsobem mimo elektroměrné zařízení. Za půlroční období roku 2011 odebral tzv. „na černo“ elektřinu za více jak 50 tisíc korun. Komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil dotyčného z trestného činu krádeže. Neboť svým činem způsobil větší škodu, může se trest odnětí svobody vyšplhat až k pětileté hranici.

Tvořil, kde neměl
Objektem tvořivosti neznámého umělce se staly železniční vagóny. V neděli v nočních hodinách navštívil roudnické nádraží a barvou postříkal odstavené vagóny. Škoda, kterou způsobil, není zatím přesně stanovena. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

Pootevřeným oknem vnikl do bytu
V neděli v odpoledních hodinách vnikl neznámý pachatel pootevřeným oknem do přízemního bytu ve Štětí. Cílem jeho zájmu byl notebook ležící na stole za oknem, který odcizil. Škoda byla vyčíslena na deset tisíc korun, ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže a porušování domovní svobody. V případě dopadení může neznámého pachatele podle trestního zákoníku postihnout až tříletý trest odnětí svobody.

28. 11. 2012
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red