Policie v Roudnici zmařila loupež

ilustrační obrázek

V rukou roudnických policistů skončili dva mladíci ve věku 19 a 22let z okresu Litoměřice. Mladí muži v pátek v nočních hodinách přijeli v osobním vozidle společně k benzínové čerpací stanici u Roudnice nad Labem s nekalými úmysly. Z osobního vozidla sňali registrační značky, aby znemožnili jeho identifikaci. V autě měli připraveny pomůcky určené k přepadení včetně kukly a makety střelné zbraně. Při čekání na vhodnou příležitost je překvapila hlídka policistů. Před policisty se snažili své úmysly maskovat, což se jim ale nepodařilo. Museli je následovat na obvodní oddělení k vysvětlení svého jednání. Tento týden je komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil z trestného činu loupeže ve stádiu přípravy, za což jim podle trestního zákoníku hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Jejich trestní stíhání probíhá na svobodě.
Snadná kořist
Nezajištěný pozemek obytného domu v Brozanech nad Ohří navštívil neznámý pachatel. Využil nezajištěného okna, kterým vnikl do domu a odcizil elektroniku a nářadí za několik desítek tisíc korun. Protože svým jednáním způsobil větší škodu, může pachatele v případě dopadení postihnout za trestný čin krádeže a porušování domovní svobody až pětileté vězení.
Nezajištěné okno
Podobný případ zaznamenali policisté ve středu v dopoledních hodinách u obce Chotiněves. I zde využil neznámý pachatel nedostatečně zajištěného okna, kterým vnikl do obytné části domu. Dům prohledal a odnesl si prodlužovací kabely v hodnotě několika stokorun. Škoda poškozením nevznikla, případem krádeže se zabývají litoměřičtí policisté.
Nebylo to poprvé
Intenzivním šetřením se litoměřickým policistům podařilo objasnit krádež tržby v jedné z restaurací v centru Litoměřic. V nočních hodinách v polovině listopadu navštívil restaurační zařízení 26letý muž, který využil nestřeženého okamžiku a sáhl si do prostoru za barem pro tzv. kasírtašku s tržbou. Nebyla to jeho první krádež. Pro majetkovou trestnou činnost byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen. Tuto středu mu policejní inspektor ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže, jednáním mladého muže se nyní bude zabývat soud.
29. 11. 2012
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red