„Křivá“ zelenina se začala prodávat v některých českých obchodech

OnePage

Asi jste zaznamenali tuhle velkou zprávu! Ledy se pohnuly a dva obchody – konkrétně Penny Market a Rohlik.cz zařadily „křivou“ zeleninu do svého sortimentu. To je skvělý krok kupředu a jsme rádi, že jsme k této změně přispěli kampaní Jsem připraven!

Nyní se budeme snažit prosazovat, aby nešlo o jednorázovou marketingovou akci, ale o trvalou změnu, která přinese pozitivní výsledky a sníží se tím plýtvání v zemědělství. Zároveň je nutné, aby se obchody chovaly zodpovědně i při odběru „standardní“ zeleniny a ovoce a nedocházelo tak ke zbytečnému vyhazování. Situaci sledujeme a jsme v kontaktu s prodejci i zemědělci. Vaše podpora je důležitá – pošlete výzvu Jsem připraven svým známým, které by mohla zajímat.

Jsem připraven

Dostali jsme pochvalu od ministra zemědělství Mariana Jurečky

Jsem rád, že tady existují tací, jako jsou lidé ze Zachraň jídlo, kteří upozorňují na plýtvání jídlem a po dohodě se zemědělci sbírají na poli nehezkou zeleninu. Zachráněné kousky pak putují do potravinové banky. Víc takových projektů!,“ napsal.

Této podpory si vážíme a doufáme, že se s ním uvidíme na listopadových kulatých stolech, kde se budeme bavit o možnostech využití nestandardních výpěstků.

Pomozte nám s úkoly

Splněno:

  • zrušit daň z darování ✓
  • motivovat supermarkety k prodeji nestandardních kousků ✓
  • zásobovat potravinové banky zeleninou ✓

V úkolníčku toho máme ale ještě mnohem víc. Staňte se našimi podporovateli a pošlete nám finanční dar. Moc děkujeme!

Podpořím vás

Byli jsme na paběrkování

Pro Potravinovou banku v Litoměřicích jsme nasbírali 289 kg květáků, 242 kg zelí a 164 kg kapusty. Díky všem dobrovolníkům a Agrokomplexu Ohře, který nám sběr umožnil. Jestli chcete jet příště s námi, připojte se k FB skupině Zachraň jídlo – dobropolníci nebo k odběrudobrovolnického newsletteru.

Jak jsme pilně sbírali, můžete vidět vreportáži České televize.

Red

Red