Kurz „ušitý na míru“

Ve čtvrtek 25. října proběhl v Centru MATÝSEK 1. seminář na téma „Vznik a forma Nestátní Neziskové Organizace“, který vedl Marek Šedivý, ředitel obecně prospěšné společnosti Neziskovky.cz.

Centrum MATÝSEK a občanské sdružení Trhni se, o.s.  pořádají totiž celoroční kurz s názvem „Když se chce, tak to jde“, který je určen pracovníkům NNO, ale také široké veřejnosti.
Účastníci prvního semináře vytvořili velmi různorodou a zajímavou skupinku. Sešly se zde zástupkyně neziskových organizací, podnikatelky, ale především i ženy na mateřské dovolené, které mají chuť založit nové sdružení nebo mateřské centrum. Ženy, které se chtějí něčemu novému přiučit, poznat zajímavé lidi, aktivně se zapojit do aktivit ve svém okolí, jak se říká: přidat v některé neziskovce „ruku k dílu“.

Specifikem všech kurzů je skutečnost, že jednotlivé semináře vedou odborníci s několikaletou praxí a „je ušit“ účastníkům tzv. „na míru“. Protože co je horšího, než ztráta času na semináři, který vás nebaví, protože se nedozvíte co potřebujete, a není pro vás zajímavý. To se vám s námi v MATÝSKU stát nemůže. Na kurzu vládla přátelská atmosféra. Docházelo k vzájemné výměně zkušeností, kladení konkrétních otázek, na které lektor M. Šedivý reagoval příklady z  jeho dlouholeté praxe práce v neziskovém sektoru.

„Bylo to skvělé, není co dodat. Díky a moc se těším na příště“, uvedla Eva Klesová, ředitelka AZ centra, Kralupy n /Vltavou.

„Bylo to báječné – atmosféra, kvalita, srozumitelnost informací, občerstvení, lektor…,“ napsala Dana z RC Chloumek.

Už teď se těšíme na 2. seminář, který se koná 29. 11. 2012 v Centru MATÝSEK od 9:00 a bude tentokrát na téma Manažerské dovednosti, timemanagement, komunikace v  týmu, prezentace, vedení týmu, řízení porad, výběrová řízení.

Přidejte se k nám. Co nevíte, dozvíte se. Co neumíte, naučíte se.
Případní zájemci se mohou na seminář nebo celý kurz ještě přihlásit. Více informací na www.centrummatysek.cznebo www.trhnise.cz
Iveta Fidlerová, Centrum MATÝSEK, Svatava Jirmusová, Trhni se o. s.

Foto: Svatka Jirmusová, Trhni se, o.s.
Red

Red