Svatomartinské slavnosti v Roudnici nad Labem

07. listopad 2012 | Autor: Svatva Jirmusová, Trhni se o.s.
Občanské sdružení Trhni se, o.s. připravuje na neděli 11. 11. 2012 od 10 do 16 hodin na Husově náměstí Svatomartinské slavnosti. Těšit se můžete na bohatý kulturní program pro celou rodinu. 

Program bude zahájen  již v deset hodin dopoledne. Celým dnem bude provázet moderátorka Eva Synková. Pro děti zahraje v teple sálu kulturního domu pražský soubor Loutky bez hranic, který do Roudnice přiveze hru s příznačným názvem Cesta na Říp.
V jedenáct hodin nás čeká slavnostní otevření Svatomartinských vín za účasti ředitele Lobkowiczkého vinařství Roudnice n. L., s.r.o., místopředsedy Cechu českých vinařů pana Jana Podrábského a zástupce Českého vinařství Chrámce, s.r.o. Vyzpovídáme oba vinaře jaká byla letošní sklizeň hroznů, co nového připravují pro milovníky vína a jaké to letošní víno vlastně bude. Mimo tato dvě vyhlášená vinařství budete moci ochutnat další Svatomartinská a mladá vína z Čech i Moravy na stáncích Roudnické vinotéky a Vinotéky pod Slavínem. Svatomartinskému vínu požehná kněz Martin Brousil.
Na slavnostech ochutnáte a nakoupíte nejen víno, ale také známé např. TATADOBROTY, které připravují také grilování, gril tentokrát s sebou přiveze i pan Holaj z Kostomlat a budete moct ochutnat jeho ryby, maďarské speciality nejen z grilu bude nabízet pan Říha. Mimo tyto grilované dobroty bude v nabídce sladké a slané pečivo, koláče, vařená kukuřice, trdelníky, medovina, med, kávu, čaj atd. A jaké by to byly Svatomartinské slavnosti bez pořádné husy! Celé husí menu se pro Vás chystá v restauraci Pod Hláskou pana Honzajka.
Potěší vás i šikovné ruce řemeslníků – oblíbené  košíkářství z Veltrus, květinové  a suché vazby, slaměné ošatky, malovaná keramika, svíčky, šité dekorace a hračky nejen pro děti. Do svého umění paličkování Vás nechá nahlédnout paní Kdýrová. Vizovické pečivo, modrotisk, výrobky ze šustí a slámy bude nabízet paní Šustrová z Bechlína z občanského sdružení Můj domov.
Hudební program po poledni zajistí duo Artami, oblíbené z Roudnických farmářských trhů, od 13 hodin vystoupí známý písničkář Václav Koubek se svojí harmonikou a nezaměnitelnými texty písní. Program zakončí od 14 hodin skupina Definitivní Ententýk z Litvínova.
Udělejte si v neděli 11. 11. 2012 čas a přijďte nejen ochutnat Svatovavřinecká vína na Husovo náměstí v Roudnici nad Labem. Jste srdečně zváni!

Red

Red