Labe aréna Ústeckého kraje opět otevírá venkovní sportoviště veřejnosti

Více jak měsíc osiřelý venkovní areál Labe arény v Račicích se opět otevírá veřejnosti. Kolem veslařského a kanoistického kanálu je znovu k dispozici čtyři kilometry dlouhá asfaltová cesta (z celkem pět kilometrů dlouhé dráhy), kterou využijí běžci i milovníci kol, koloběžek nebo in-line bruslí. Areál račického kanálu je otevřen pro veřejnost každý den. Provoz na venkovních sportovištích Labe arény Ústeckého kraje je v souladu
s epidemiologickými opatřeními proti šíření covid-19.

Těšili jsme se, až budeme moci náš ojedinělý sportovní areál okolo račického kanálu otevřít opět jak pro širokou veřejnost, tak i pro profesionální sportovce. Chtěli bychom všechny návštěvníky ujistit, že otevření areálu jsme konzultovali s hygienickou stanicí stejně jako další opatření, jejichž cílem je ochránit všechny návštěvníky a olympioniky před potenciální koronavirovou nákazou,” uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Labe aréna Račice je špičkovým evropským centrem pro veslování a rychlostní kanoistiku. Vodní kanál v Račicích je jedinou závodní dráhou v ČR, která vyhovuje jak parametrům Mezinárodní veslařské federace FISA, tak i Mezinárodní kanoistické federace ICF. Zároveň je jednou ze tří podobných umělých drah na světě (Peking, Moskva). Kanál slouží také jako výjimečné zázemí pro další sporty – dračí lodě, cyklistiku, jízdu na koloběžkách, rybaření, dálkové plavání, plavání pod vodou, triatlon apod. Kanál je zároveň přístupný i široké veřejnosti, u které je oblíbené zvláště in-line bruslení na okruhu okolo kanálu. Každý zde může provozovat své vlastní sportovní aktivity.

Labe aréna Ústeckého kraje je od roku 2015 Národním olympijským centrem vodních sportů, patří mezi hlavní sportovní zařízení Ústeckého kraje a je součástí strategické sportovní infrastruktury pro přípravu státní reprezentace. Každoročně se zde pořádají vrcholné sportovní akce ve veslování, rychlostní kanoistice, koloběhu, dálkovém plavání, gigathlonu, triatlonu, rybolovu, dračích lodích apod.

Labe aréna Račice a Labe aréna Štětí poskytují zázemí pro přípravu veslařské a kanoistické reprezentace, pro výkonnostní sportovce i pro sportovní veřejnost. Vzniká zde regionální tréninkové centrum pro přípravu talentované mládeže, včetně sportovní třídy na střední škole ve Štětí. Labe aréna Ústeckého kraje se prostřednictvím projektů Labské akademie veslování a školní ligy Česko vesluje podílí na rozvoji sportu nejen v Ústeckém kraji. Labe aréna je podporována Ústeckým krajem, který tak prokazuje svoji podporu sportu, zejména sportování dětí a mládeže.

Více informací na www.labearena.cz

Red

Red