Labská stezka oceněna na největším světovém veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín

Již podesáté v řadě získala Labská stezka ocenění jako nejnavštěvovanější a nejoblíbenější cyklostezka v Německu. Letos toto ocenění, pravidelně předávané u příležitosti vyhlášení výsledků barometru cyklistiky a cykloturistiky RadReiseAnalyse a studie německého cykloklub ADFC, na veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín převzal i český zástupce Labské stezky, vicepresident Evropské cyklistické federace z Nadace Partnerství, Daniel Mourek. Labská stezka se umístila s velkým náskokem (13% respondentů) před Mohanskou stezkou (6,4%) a stezkou podél Baltu (6,3%) či německou částí Dunajské stezky a Rýnskou stezkou.
Tisková zpráva ze dne 12. března 2014
 Podle 2.350 respondentů z řad jak odborníků na cykloturistiku, tak samotných cykloturistů, si na Labské stezce nejvíce cení rozmanitou přírodu a památky, ale i přeshraniční rozměr této dálkové cyklotrasy. Důležitá pro ně je i nabídka certifikovaných služeb Cyklisté vítáni a Bett und Bike a nabídka turistických organizací v Německu i v ČR.

„Přestože ocenění patří především naším kolegům, jsme šťastni, že poté co se nám podařilo vydat již podruhé společného, oficiálního průvodce Labskou stezkou podél celého toku, se přes ničivé povodně z června 2013 naše stezka opět dostala na špici TOP cyklostezek. Je to ocenění i pro všechny partnery v Česku – kraje, města, agenturu CzechTourism, turistické destinace, informační centra i pro české cestovní kanceláře, přepravce kol a vybavení,“ dodal Mourek, který zastupoval Českou republiku i na slavnostním předávání v Berlíně.

Novinky na Labské stezce v 2014

unnamedKromě nového oficiálního cykloprůvodce Labskou stezkou, který provede návštěvníky podél celé 1270 km dlouhé trasy od pramene Labe až po Severní moře, a aktualizovaného webu www.labska-stezka.cz přibude v nabídce do začátku cykloturistické sezóny i mobilní aplikace pro majitele chytrých telefonů. V Ústeckém kraji bude 15.-16. května slavnostně pro veřejnost otevřen nový úsek Labské stezky mezi Ústím nad Labem a Děčínem, čímž bude zprovozněna komfortní vícedenní etapa od hranice s N ěmeckem po Litoměřice téměř výhradně po samostatné cyklostezce.

Více informací na www.labska-stezka.cz

Kontakt:          

Ing. Daniel Mourek, koordinátor Labské stezky a evropské sítě dálkových cyklotras EuroVelo v ČR, viceprezident Evropské cyklistické federace, 274 816 727, www.labska-stezka.czdaniel.mourek@nap.cz

Průvodce po Labské stezce k nahlédnutí v elektronické formě: labska-stezka.cz/Pruvodci-a-mapy/Oficialni-pruvodce-Labskou-stezkou.aspx

 

Red

Red