Litoměřice – Baronka/ Vidock, Steelfaith, Krleš

Konečně padl datum 12.dubna a horečka sobotní noci mohla začít.

Na tento koncert jsem se docela těšila. Už jen proto, že už to chtělo pořádně vybít energii, a kde jinde, než na nějakém pořádném koncertě. Tentokrát se jednalo o trojlístek ze severu Čech. Hlavní prioritou byla kapela Steelfaith, která křtila své nové EP. Dále zahrály kapely Vidock a jako třešnička na dortu Krleš. Koncert se odehrával ve známém klubu Baronka v Litoměřicích. Klub je sice menší, ale o to lepší atmosféra a vztah mezi účinkujícími a publikem.

Jako první pódium obsadili ústečtí Vidock. Zhruba po nějakých dvou letech se vrátili potěšit svoje fanoušky. Místnost se pomalu začala zaplňovat a kapela připravila fanoušky na skvělý večer. Odehráli tam svoje skladby, které mají na svém vydaném albu a na žádost přítomných fanoušků zazněla dvakrát skladba „Ritual“, jednou v průběhu a jednou jako přídavek. Skladba je jednou z největších pecek kapely, kterou složil kytarista Tomáš Eisler a hrával ji ještě s bývalou kapelou Hydrarrgyrum, v dřívějších dobách hodně známou severočeskou metalovou kapelou.

Hlavní skupinou večera, jak jsem se již zmínila, byli Steelfaith z Lovosic. Sice pauza mezi přípravami byla až zbytečně dlouhá, ale čekání se vyplatilo. Když začali hrát, pod pódiem bylo dost živo a vše nasvědčovalo parádnímu zážitku. Nechyběly skladby z jejich dřívější tvorby např. „Destroyer of the Mind“ nebo pomalejší „Svědomí“, pak pochopitelně songy z nového EP z nichž mě nejvíce zaujala píseň „Probuzení“. Zhruba v polovině koncertu přišel na řadu křest nového EP, kmotrem se stal kytarista z Krleš – Radek „Sady“ Sádovský. Bouchlo se dětské „šáňo“ a bylo pokřtěno, včetně kytar a dalšího příslušenství. V druhé polovině přidali Steelfaith také cover-verzi písně „Abba – Gimme! Gimme! Gimme!“ a závěrem zazněla technicky náročná píseň od Yngwieho Malmsteena „Rising Force“. Velice povedené vystoupení!

Čas se chýlil ke konci a na řadu přišli Krleš. Byla to opravdu třešinka na dortu. Zahráli svůj klasický repertoár, včetně takových skladeb jako je „Noc“, „Krav´n´roll“, „Kletba“ a další. Působí již od roku 1990, jsou u nás velmi známou kapelou a mají úderné heavy-metalové songy. Je potřeba dodat, že dvojitý koncert odehrál Jan Štok, který působí jak ve Steelfatih, tak i v Krleš. Technicky předvedl naprosto dokonalou hru na kytaru a patří mu velké uznání!

Když to shrnu, tak na odreagování to byl opravdu skvělý koncert se skvělými muzikanty. Samozřejmě kdo klub zná, tak ví, že akustické podmínky nejsou nejlepší, ze zvuku se v tomto prostoru stane taková hlasitá „koule“ ale při plném sále vše zní celkem obstojně. Ale i tak, odjížděla jsem spokojená a ještě do teď mi píská v uších.

autor článku: Ewwe

bandzone.cz/vidock

bandzone.cz/steelfaith

bandzone.cz/krles

Více zde: http://www.criticmusic.cz/products/a12-dubna-vidock-steelfaith-a-krles-v-klubu-baronka-v-litomericich/#.U0xMia3Yg4I.facebook

Red

Red