Litoměřice – Výstavba parkovací věže pro kola začne na jaře

V dubnu začne v Litoměřicích výstavba parkovací věže biketower pro více než stovku kol. Jedenáct metrů vysoká, prosklená stavba se samoobslužným systémem bude postavena v těsném sousedství dolního vlakového nádraží, vedle zelené budovy Českých drah do konce září tohoto roku.

„Je to v blízkosti centra města, navíc na místě, kde se potkává autobusová i železniční doprava,“ poukázal na výhody umístění místostarosta Krejza.

Rozhodnutí o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 12,5 milionu korun, což představuje 90% celkových nákladů, obdržela radnice tento týden.

Součástí projektu je poměrně rozsáhlá úprava přednádražního prostoru směrem do ulice Mezibraní a k podchodu na Střelecký ostrov. „Půjde o odstranění stávajících staveb a oplocení, pořízení městského mobiliáře, výstavbu nových a úpravu stávajících komunikací a zeleně,“ vysvětlila vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková.

Parkovací věž umožní cyklistům za symbolickou částku bezpečně si uschovat nejen kolo, ale i přilbu nebo osobní zavazadlo. K dispozici bude i nabíječka na elektrokola. Obdobná věž zatím stojí pouze v Hradci Králové a Přerově.

Red

Red