Lovosice – Gymnazisté na Lovoš pošestnácté

 

lovos2

V důstojné atmosféře a za příznivého počasí se odehrál další ročník, v pořadí již šestnáctý, tradičního Nočního výstupu na Lovoš, který pro své studenty i širokou veřejnost každoročně pořádá lovosické gymnázium, a to pravidelně v polovině listopadu jako symbolickou oslavu Dne boje za svobodu a demokracii (17.11.).

V páteční podvečer tak na jednu z dominant Středohoří (572 metrů nad mořem) opět stoupaly celé zástupy zpravidla rozvícených čelovek, svítidel či jiných podobných „luceren“. Odměnou byl všem (stávající žáci, bývalí studenti jako absolventi i řada dalších příznivců školy) nejen hřejivý pocit z dobře odvedeného výkonu, ale mj. také pamětní list, stylová hudební produkce, obligátní tatranka s čajem a jistě i atraktivní pohled na noční rozzářené Lovosicko. Reportážní fotografie postoupil člen školské rady pan Ivan Kožíšek z Bohušovic, který na Lovoš osobně vedl skupinu čítající více než čtyřicet osob dětí i dospělých v rámci turistického kroužku při tamní základní škole.

lovos1Vedení gymnázia děkuje všem příchozím za aktivní účast a podporu školy, pedagogům pak za přípravu a organizační zajištění povedené a oblíbené akce.

Red

Red