Štětí – Proběhl Pohár ČR v jízdě na trenažéru

V sobotu 15. listopadu se do Štětí sjelo na 150 veslařů z celé České republiky, aby se zde utkali v 1. kole POHÁRU ČR 2014 – 2015 v jízdě na trenažéru. Závodilo se tradičně ve sportovní hale Základní školy v Ostrovní ulici. Sportovci zápolili v jedenácti kategoriích od dorostenců až po veterány. Novinkou sportovního klání byl nový vložený závod. „Do tohoto závodu, který organizuje Český veslařský svaz, jsme vložili závod žáků ze základních škol ze Štětí, které se s námi podílejí na vzniku Sportcentra Labe. Byli tady dnes žáci 6. a 7. tříd a odjeli tři krásné závody,“ vysvětluje člen vedení Klubu vodních sportů Michal Kurfirst.

S výsledkem svých svěřenců v závodě žáků byla spokojená i Alena Francová, učitelka ze Základní školy Ostrovní: „Naše svěřenkyně byly úžasné, Monika Mertlová vyhrála v kategorii šestých tříd a Terezka Srbová byla třetí v kategorii sedmých tříd. A první místo máme i mezi chlapci šestých tříd – Michala Zahrádku,“ a dodává: „My jsme právě teď od září začali se Sportovními družinami, máme možnost chodit do Klubu vodních sportů tady ve Štětí a je vidět, že to děti nadchlo.“

„Závody na veslařských trenažérech jsou letos ve Štětí již podruhé, což je výsledkem spolupráce s veslařským svazem na projektu Labe aréna Ústeckého kraje” dodává Michal Kurfirst.

 

 

 

Více informací o Labe aréně Ústeckého kraje na www.facebook.com/labearena a na www.labearena.cz

 

Foto na: picasaweb.google.com/110400643581875356032/TrenazeryListopad2014?authkey=Gv1sRgCPKB0ey3lLm3CA

Red

Red