Litoměřice – Tržnice Zahrady Čech slaví úspěch

První akce – Tržnice Zahrady Čech a Bydlení na Zahradě Čech, které otevřely brány největšího výstaviště, na Severu Čech v srdci Ústeckého kraje jsou za námi.

6. 4. 2016 v 9 hodin ráno odstartovaly první výstavní akce na litoměřickém výstavišti. Prodejní výstavy Tržnice Zahrady Čech a Bydlení na Zahradě Čech slaví velký úspěch – spokojenost ze strany návštěvníků a také vystavovatelů byl zřejmý již v prvních dnech výstav. Návštěvníkům jsme nabídli výrazný nárůst vystavovatelů a prodejců a zpříjemnili návštěvníkům jejich procházku výstavištěm. Nejpříjemnějším aspektem byl nárůst v počtu návštěvníků. Návštěvnost předčila naše očekávání. Podařilo se nám totiž překročit magickou hranici 35.000x návštěvníků, což je s ohledem na uzavření hlavní přístupové cesty Tyršova mostu velmi pozitivní informace. Sobotní den navštívilo výstaviště více jak 12.000lidí. Stále se tedy můžeme pyšnit, že jarní výstavy patří mezi nejvyhledávanější prodejní veletržní události ČR.

Nechybělo ani slavnostní zahájení výstavnické sezóny v Litoměřicích, kterého se zúčastnili organizátoři výstav, představitelé kraje i města. Jednatel Zahrady Čech s.r.o. Ing. Petr Skřivánek, vedoucí obchodu paní Bc. Michaela Mokrá a finanční ředitelka paní Dagmar Svobodová se ujali hostů a provedli je výstavištěm, aby jim ukázali, co se v poslední době v areálu změnilo, opravilo, zrekonstruovalo a také je seznámili s plány do budoucna. Představitelé kraje v čele s panem hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem i zástupci města v zastoupení nejen starosty pana Mgr. Ladislava Chlupáče vyjádřili spokojenost a zájem o dění na výstavišti. S ostatními významnými hosty se pak přesunuli do „Modrého salónku“ u pav. A, kde si pochutnali na společném obědu, který připravili učňové SŠ pedagogické, hotelnictví a služeb Litoměřice.

Výstavy nabídli nejen tradičně vyhledávaný sortiment jako je sadba, květiny, cibuloviny, zahradní nářadí, zahradní technika, zahradní nábytek, hnojiva, postřiky, potraviny, přírodní léčiva, ale nabídka byla rozšířena o nábytek, bytové doplňky, vybavení koupelen, kuchyní, dekorační prvky, domácí potřeby a řadu dalšího.

Cíl, se kterým jsme spojovali tyto 2 výstavy, což bylo rozšířit nabídku Tržnice Zahrady Čech o sortiment, který souvisí se zahradou tematicky nejblíže, byl naplněn. Jsme rádi, že tento správný krok ocenili jak naši návštěvníci, tak vystavovatelé a prodejci.“ řekla vedoucí obchodu paní Bc. Michaela Mokrá

I letos bylo dodrženo rozdělení pavilonů a venkovního prostoru na jednotlivé segmenty:

Vrchní část výstaviště patřil převážně zelenému rostlinnému materiálu, zahradnímu nářadí a sekačkám.

Každý pavilon nabídl pestrost v sortimentu – rostlinného materiálu, řemeslných výrobků, gurmánských specialit, prvků týkajících se bytových doplňků. Pavilon G nabídl speciální aranžmá exotického ptactva, což byla novinka letošního ročníku. Pavilon T proměněný do minizoo drobného domácího zvířectva opět potěšil řadu dětí i jejich doprovod. Na venkovní ploše se snažila řada prodejců zaujmout s různorodým sortimentem. V zadní části areálu byla pak opět nabídka doplňkového prodeje.

Výstavy byly obohaceny o kulturní program, ten proběhl na Estrádě v pátek, sobotu a neděli. Vystoupil Elvis Presley revival, Elton John revival nebo Rosťa Pechoušek se svými Evergreeny. Soutěžilo se také o řadu zajímavých cen – elektrickou pilu od spol. VARI, dárkové poukazy od Zahradnictví Franc, Nábytku BOOM či Hobyt nábytku.

S výstavištěm se pro letošní rok spojili významní obchodní partneři. Kromě významné podpory od Ústeckého kraje, který naše výstaviště zařadil do projektu „Rodinné stříbro“ Ústeckého kraje, se generálním partnerem stala společnost STROM PRAHA a.s., výhradní distributor zemědělské, zahradní, komunální a golfové techniky John Deere pro Českou republiku.

Hlavním partnerem výstaviště je společnost CS-BETON s.r.o., výrobce betonových prvků pro zahradní a malou architekturu. Všem našim partnerům děkujeme.

Děkujeme všem vystavovatelům i návštěvníkům a těšíme se při další akci, tým Zahrady Čech.

Red

Red