Lovosice – Srstka a Zounar besedovali v Lovoši

 

V Lovoši besedovali herci Zounar a Srstka

Lovosice – V přednáškové síni Kulturního střediska Lovoš v Lovosicích se OLYMPUS DIGITAL CAMERAuskutečnila odložená návštěva dvou populárních herců, a to Martina Zounara a Zdeňka Srstky. Pánové se představili – většině návštěvníků byli známí ze seriálů Ordinace v růžové zahradě (Zounar) a Doktoři z Počátků a Sanita (Srstka). V úvodu informovali herci, že dokonce před lety hráli společně ve filmu …nebo být zabit (1985). Zounar jednu z prvních rolí mladého Pražana Kima na útěku z koncentráku a Srstka roli vyšetřujícího gestapáka. Poté se Martin Zounar ujal slova a vykládal o svých začátcích na konzervatoři, o studentském živptě a o profesoru Vinklářovi, který se proslavil rolí nemožného Dr. Cvacha v Nemocnici na kraji města. Zounar hraje v Ordinaci MUDr. Švarce a občas prý mu říkají Cvach 2. „Švarc dokáže dokonale klamat svým jednáním celé své okolí. Pod slupkou hodného usměvavého doktůrka se skrývá podlý a neschopný bazilišek. Dostal jsem vůbec poprvé příležitost hrát zápornou roli. Jsem rád a užívám si to,“ pochvaloval si Zounar.

Zdeněk Srstka hrál téměř v 200 filmech a televizních pořadech. Když se konečně dostal ke slovu, vykládal o některých kaskadérských příhodách, a jak ho při imitaci pověšeného málem opravdu oběsili. Zajímavá byla i další historka. Při natáčení dramatu Na západní frontě klid v sedmdesátých letech na Mostecku si najali Američani na akční scény české kaskadéry. „Měli jsme nakonec dělat mrtvoly a režisér si vymyslel, že po nás polezou krysy. Přivezli laboratorní krysy, které byly zvyklé na teplo, takže některé utekly, některé nám zalezly do kabátů, aby se zahřály. V té zimě po nás nelezla ani jedna. Sehnali tedy nějaké rybí pomazánky a těmi nás natřeli,“ vzpomínal Srstka.

Zdeněk Srstka je také oblíbený jako moderátor pořadu Chcete mě?, kde nabízí opuštěné pejsky z útulků do opatrování. Objevil se před kamerou s desítkami mnohdy problematických psů, kteří ztratili důvěru k člověku. Žádný z nich ho však nepokousal, se všemi si rozuměl. Je to opravdu hodný člověk. Paní Kubišová si ho do pořadu vybrala právem. Herce nadšeně poslouchal malý lovosický zpěvák a herec Pepča Fečo a oni se s ním nechali vyfotit. Třeba budou jednou kolegové… /hz/

Eva Hozmanová 

Red

Red