Lovosice trápí nepořádek u popelnic

 

LOVOSICE – Technické služby města jsou doslova zavaleny odpadky. Téměř každý den odváží několik desítek kilogramů odpadu, který lidé vyhodí vedle popelnic. Za uplynulý víkend to bylo 7 plných nákladních aut. Dohromady bylo odvezeno zhruba 3 – 4 tuny odpadu. Šlo hlavně o nábytek, zbytky bytového jádra, stavební suť, ale také televize nebo ledničky. Již v úterý se ovšem v ulici Tovární odpad objevil znovu. Tentokrát to byly papírové krabice.

Odložením odpadu mimo místa k tomu vyhrazená, tedy kontejner, se dotyčný dopouští porušení zákona o přestupcích. Za takovéto chování hrozí pokuta až do výše 50.000,- korun a v případě opakování až 75.000,- korun.

V tuto chvíli je situace skutečně ostudná a bohužel se stále opakuje. Jedná se o stejné lokality; především ulici Tovární, Sady pionýrů a Svatopluka Čecha. Rozhodli jsme se, že znovu začneme umisťovat fotopasti a na vytipované lokality se zaměří i městská policie,“ říká místostarosta města Vladimír Šuma.

V roce 2014 byl vybudován sběrný dvůr, kde mohou občané zdarma odpad vyhodit. Jeho vybudování stálo zhruba 2,5 mil. Kč.

Jedna z nevýznamnějších investičních akcí letošního roku je vybudování podzemních popelnicových kontejnerů. Vystavěno jich bude hned osm. Objem kontejnerů na odpad se navýší o zhruba o 30 % u směsného i tříděného odpadu.

Red

Red