Důležité zprávy doručí v Litoměřicích mobilní rozhlas

Máte zájem dostat do svého mobilu zprávu o dopravní uzavírce, odstávce energie, stavu ovzduší, úklidu ulic ale třeba i kulturních akcí konaných v Litoměřicích? V takovém případě se připojte k projektu „Mobilní rozhlas“. Jako novou službu občanům ho v zájmu rychlé informovanosti spouští 1. března město Litoměřice.

Mobilní rozhlas bude doručovat důležité zprávy přímo do mobilních telefonů nebo emailových schránek všem přihlášeným uživatelům. Významnou úlohu má plnit v krizových situacích, kdy se stane důležitým nástrojem k okamžité informovanosti osob, kterých se mimořádná událost konkrétně týká. „V podstatě jde o zdokonalení všem dobře známého místního rozhlasu. Chceme zajistit, aby se důležité informace dostaly do každé domácnosti, aby zprávu nikdo nemohl přeslechnout, aby si na každého počkala v telefonu nebo emailové schránce,“ vysvětlil tajemník Městského úřadu Litoměřice Milan Čigáš.

Jak se přihlásit?

Stačí se zaregistrovat, vyplnit telefonní číslo a e-mail. Následně pak budete zdarma dostávat SMS zprávy, hlasové zprávy a e-maily o dění ve městě. Lidé mohou prostřednictvím této služby odpovídat také na referenda a ankety, mohou potvrdit účast na akcích nebo odsouhlasit záchranné aktivity,“ upřesnil Ondřej Švrček, zakladatel projektu Mobilní rozhlas.

Pro přísun informací z mobilního rozhlasu Litoměřice se zaregistrujte na internetové adrese: https://litomerice.mobilnirozhlas.cz/

Nejsme jediní

Spuštěním služby Mobilní rozhlas se město Litoměřice připojilo k dalším 150 městům a obcím v České republice, jako je například Praha 10, Benešov nebo Znojmo.

Mobilní rozhlas se také umístil na 4. místě v Křišťálové lupě 2016 – Cena českého Internetu, kategorie Veřejně prospěšná služba. Křišťálová lupa oceňuje nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby v daném roce.

Red

Red