Lovosice – Václav Černohorský diskutoval s gymnazisty

 

Další zajímavá aktivita se uskutečnila na lovosickém gymnáziu v nedávných dnech, a to v podobě neformálního setkání studentů s absolventem školy a televizním redaktorem, novinářem, Václavem Černohorským (maturoval na uvedené škole v roce 1999).

cernohorskyTento lovosický rodák aktuálně působí v zahraniční redakci veřejnoprávní České televize (v minulosti působil mj. také v Lidových novinách či soukromé televizi Z1) a v rámci své profese se již věnoval mnoha zajímavým kauzám, událostem či válečným konfliktům. A při své práci tak navštívil i celou řadu světových lokalit, např. Angolu, Jihoafricku republiku či současnou Ukrajinu. V rámci besedy tak přišly na přetřes jeho zajímavé profesní zážitky i získané životní zkušenosti, což doplňoval v rámci diskuse také zpravodajskými ukázkami z televizního archivu. Stručný profil uvedeného novináře najdou čtenáři na webu televize www.ceskatelevize.cz/lide/vaclav-cernohorsky/.

„Jsme rádi, že si na na svou školu tento novinář udělal čas. Žáci si navíc formu a průběh setkání řídili sami, což bylo i smyslem a úkolem v rámci jednoho z jejich seminářů,“ uvedla k tomu učitelka gymnázia Vlasta Karfíková, která bezpochyby užitečnou a pro studenty i přínosnou akci organizačně zajišťovala.

Red

Red