Lovosice – Vyjádření odvolaného ředitele KS Lovoš

Tisková zpráva – Odvolání ředitele KC Lovoš

V rámci programu zasedání Rady města Lovosice dne 4. 3., byl z funkce odvolán ředitel Kulturního centra Lovoš, Vojtěch Krejčí. Město, které panu Krejčímu před lety dalo důvěru a jako perspektivního ač bez jakýchkoli zkušeností a předchozí praxe, jej dosadilo na místo ředitele, bylo v posledních měsících nespokojeno s řízením instituce jako celku. ,,S rozšířením Kulturního centra a provozu o další významné součásti stoupla velmi i náročnost na řízení, plánování a pochopitelně nastavení a udržení standardů kvality, které požadujeme“, sdělil starosta Milan Dian.

S panem ředitelem, i jeho podřízenými jsme se několikrát sešli, vysvětlili a determinovali priority a představy města. Nicméně, na základě skutečného plnění úkolů jak provozních, normativních, i strategických, jsem na základě nejen neplnění termínů, ale i postojů pana ředitele při interních a externích kontrolách a jednáních usoudil, že se ve funkci trápí a některé důležité oblasti řízení organizace zanedbává či vůbec neřeší,“ doplnil starosta.

Kvalita kultury se v základu odvíjí od částky, která je na ní alokována městským rozpočtem. Město Lovosice podporuje ročně kulturu v řádech desítek milionů. V souvislosti s tím nebyla efektivita vynaložených prostředků adekvátní a rovněž koncepce se odchýlila od strategického plánu města. Což se projevilo v neplnění úkolů a požadavků rady města. S prokrastinací či absencí plnění úkolů byla spojena i absence komunikace, nehledě k prezentaci neúplných či irelevantních ekonomických dat.

Vedení města po několika rokováních rady došlo k názoru, že resort kultury může fungovat beze změn dál, s panem Krejčím jako vedoucím úseku kultury, kterému tato pozice byla na jednání nabídnuta. Avšak pro řízení celé instituce je nezbytné hledat manažera, který zvládne řídit takto komplexní podnik.

Stejně jako veřejnost vnímáme velmi pozitivně realizací kulturních akcí ve městě, ovšem provozní problémy, které vidět nejsou, a které by se v budoucnosti mohly negativně projevit, je potřeba řešit touto organizační změnou. Výběrové řízení na nového ředitele příspěvkové organizace bude vypsáno v pondělí 9.3.

Ing. Milan Dian starosta města

Vyjádření odvolaného ředitele Vojtěcha Krejčího ke kauze LOVOš


Vážení obyvatelé Lovosic i okolních měst, v první řadě mi dovolte poděkovat za obrovskou vlnu podpory, kterou vyjadřujete mně a celému teamu Centra kultury LOVOš. Moc si toho všichni váží.

Mrzí mne načasování této situace. K odvolání došlo krátce před mým plánovaným odjezdem na dovolenou do zahraničí a důležité jednání, jakým je mimořádné zasedání zastupitelstva 9. 3. 2020, má proběhnout bez mé osoby. Rozhodl jsem se tedy k TZ města Lovosice vyjádřit prozatím písemnou formou a rád bych zareagoval na vysvětlení mého odvolání:

·        Provozní problémy, které nejsou vidět a v budoucnu by se mohly negativně projevit, je potřeba řešit.

Bohužel netuším, jaké problémy má RM na mysli. Bylo by potřeba je lépe specifikovat, abych se k nim mohl vyjádřit.

·        Město mne dosadilo na pozici ředitele bez zkušeností a praxe

Pozici ředitele KC LOVOš jsem získal vítězstvím v oficiálním výběrovém řízení. Předtím jsem pracoval pro Městský úřad Lovosice 5 let na informačním centru, kde sem se mimo jiné podílel i na tvorbě kulturního vyžití ve městě. Při nástupu jsem měl zkušenosti a praxi s pořádáním městských oslav, přeshraniční spoluprací s partnerským městem a několika dalších kulturních akcí.

·        Úkoly vedení města, které jsem neplnil včas nebo vůbec nebo jejich výkon zanedbával. Dále prokrastinace, absence komunikace..

Realizovatelné úkoly byly splněny v nejkratší možné době a velmi pečlivě. Některé úkoly byly ovšem zadávány s nerealizovatelným termínem splnění a u jiných jsem zase postrádal smysl a logiku. Jejich nesplnění nebylo prokrastinací, nýbrž projevením odborného názoru na jejich (ne)smyslnost. Dokumenty s podklady od rady města či úkoly od pana starosty mohu poskytnout.

S růstem centra kultury se zvedla náročnost na jeho řízení a ještě dnes jsou některé mechanismy teprve v začátku. Přesto si troufám říct, že fungování Centra kultury i LOVO Café bylo na vynikající úrovni a drtivá většina návštěvníků byla spokojena.  

·        Město Lovosice podporuje ročně kulturu v řádech desítek milionů

Rád bych upřesnil, že se nejedná o desítky milionů, ale o 15 milionů ročně, nepočítáme-li rekonstrukci, viz městský rozpočet.

·        Efektivita vynaložených prostředků nebyla adekvátní a koncepce se odchýlila od strategického plánu města

Efektivita byla dle mého názoru značná. Stále narůstající návštěvnost, neustále vyprodané akce v LOVO Divadle a téměř  vždy plné LOVO Café je toho důkazem. Stejně tak neustálý vývoj novinek v rámci kultury a cestovního ruchu v Lovosicích – rozvoj Infocentra, plánovaný rozjezd Start-upu a hudební zkušebny, filmový klub, velké akce pro děti jako Dračí slavnost, venkovní LOVO Café, happening LOVO Jinak atd. Během mé práce vzrůstaly příjmy, což mohu doložit reporty hospodaření uplynulých měsíců či účetními podklady. Úspory v rezervním fondu, který jsem převzal se ztrátou půl milionu, činily ke konci minulého roku 10,5 milionu korun. Konkrétní případ odchýlení se od strategického plánu města mi bohužel nebyl oznámen.

·        Prezentace neúplných či irelevantních ekonomických dat

Na požadavky radních vzniklo téměř deset variant tabulkových přehledů o finančním i personálním fungování Centra kultury, kterým jsem věnoval spoustu času. Pro radu města však nebyly nikdy dostačující, ačkoliv jejich nedostatky nedokázali řádně specifikovat. Všechny verze reportingu mám k dispozici, stejně tak jako pracovní výkazy svých podřízených.

Bohužel neshody s vedením byly dlouhodobé, a to i přes moji snahu jim vyjít co nejvíce vstříc. A pokud se tak někdy nestalo, tak to bylo ze závažných důvodů, ať už organizačních, provozních či osobních. Svá stanoviska jsem vždy dokázal radě vysvětlit a obhájit. Pokud ale nyní zjistili, že to pro ně nebylo dostačující, tak s tím já už nyní nemohu nic dělat. Rozhodně odcházím s čistým s vědomím, neboť jsem se snažil vždy splnit nároky vedení města a zároveň vést fungující úspěšné zařízení, na které můžou být občané hrdí a ve kterém jsou spokojení zaměstnanci.

Své odvolání beru na vědomí. Veškeré připravované akce do konce dubna jsou dle dlouhodobého plánu nasmlouvány a mohou proběhnout pod novým vedením.              Ing. Vojtěch Krejčí

Sdílet

Komentáře
 • Olga Kočinová Vojto diky za vše a ty se neztratís. Máš ♥️ na pravém místě a jsi slušný a chytry člověk. Život je bohužel i o nespravedlnosti.2Skrýt nebo nahlásit
 • Zdena Filousová …další dveře se otevřou,šikovný člověk se ve světě neztratí,hodně štěstí do další životní etapy..2Skrýt nebo nahlásit
 • Jaroslav Vesely Diky za vse????????????1Skrýt nebo nahlásit
 • Sanni Iksdé Nechapu je. Podle me v tom bude neco jineho. Protoze od doby, co jsi byl zvolen, by i slepej videl tu zmenu o min 180°. Veskere kulturni deni, ktere probehlo diky tve existenci v uradu, troufam si rict, se za cela leta v nasem meste nemuze ani priblizit. Pred tvym nastupem, bylo mesto „mrtve“ a nudne. Diky tobe se to ale vyrazne zmenilo. Mas muj obdiv a verim, ze ty se neztratis. ????3Skrýt nebo nahlásit
 • Michal Přeučil Doufám, že takhle to nekončí… a při příštích volbách ukážeš koho lidi opravdu chtějí!!! ????5Skrýt nebo nahlásit
 • Paja Cerna Vojto i za nás všechny Ti přeji ať najdeš uplatnění tam kde si Tvé práce, píle, nápadů, skromnosti a inteligence budou náležitě vážit. Máš náš obdiv a dík za vše co jsi v Lovosicích dokázal za tak „krátkou “ dobu vybudovat.????????????3Skrýt nebo nahlásit
 • František Pinc Ahoj Vojto. Kdyz jsem cetl vyjadreni mesta, tak jsem zareagoval uplne stejne jako ty a to, ze je to pouze snuska nepodlozenych blabolu. Divim se jak toto mohla rada mesta vyplodit. Pravdou je ze pouzili dost cizich slov, asi proto, aby to vypadalo dule…Zobrazit více5Skrýt nebo nahlásit
 • Monika Kratěnová Za tým Lovo Café upřímně děkujeme, pracovalo se nam pod Vámi skvěle. Stejně jste byl nejlepší ředitel a jiného lepšího nenajdou ❤️16Skrýt nebo nahlásitZobrazit 2 další odpovědi
 • Denii Procházková ???????????????? Respekt nejenom jak jak se k tomu stavíš, tak i k tomu, co všechno si za dob svého fungování dokázal! ????????
  Je to svinstvo, z****ství, ale takhle to u nás bohužel chodí….
  Nezapomínej, že něco hezkého končí, ale něco lepšího začíná! Věřím, že zrovna…Zobrazit více4Skrýt nebo nahlásit
 • Veronika Blínová Vojtí já Ti moc za vše děkuji. Ráda jsem pracovala pod Tvým vedením. Jsi strašně fajn člověk, inteligentní, skromný a máš velké a čisté ❤️Skrýt nebo nahlásit
 • Petr Čermák VOJTO moc děkujeme! A držím palce do budoucna..????2Skrýt nebo nahlásit
 • Líba Kynkalová Moc děkujeme za vše. Pod Vaším vedením kultura v Lovosicích vzrostla na super úroveň. Každá akce byla skvěle zorganizována a měla úroveň. Přeji hodně úspěchů do budoucna2Skrýt nebo nahlásit
 • Monika Hrda Držím palce do budoucna????2Skrýt nebo nahlásit
 • Petra Boučková Věřím že v tvém případě platí ,,se slušnosti nejdál dojdeš“ ty jsi se k nim nehodil ????????????
  Držím palce v nové budoucnosti ????????✊4Skrýt nebo nahlásit
 • Michaela Suchá My, co tě známe od dětství víme jaky jsi opravdu ferovy a slušný člověk ???? a víme, že pravda je na Tvé straně…děkujeme za krásné a napadite akce a do budoucna ti přejeme jen to nej jak v pracovním tak i v osobním životě ☺3Skrýt nebo nahlásit
 • Terka Paurová Vojto, i já Ti musím vyjádřit velký dík. Na dni autorů 2018 jsi mi na poslední chvíli dovolil vystavit 4 moje obrazy, což tenkrát dalo mýmu umění obrovskej smysl a bylo to, pro jakožto začínajícího umělce, něco neuvěřitelnýho. Ohromně cením do teď, a to i začlenění do loňského ročníku.
  Kulturák byl za tvýho vedení skvělej. Takže díkec za vše a přeju mnoho zdaru do budoucna ????????2Skrýt nebo nahlásit
 • Miroslav Otta Já říkám jediné, děkuji moc za to jak jsi to tady vedl….Skrýt nebo nahlásit
 • Patrik Suchý Vojto, díky za to vyjádření. Pevně věřím, že si tímhle krokem ta nemehla z rady zatloukla jeden z posledních hřebíčků do rakve ????7Skrýt nebo nahlásit
 • David Musil Moc hezky napsané profesionální reakce????držím palce děkujeme za vše Vojto????…. A ta verbež nahoře si doufám slušně zavřela dveře včetně starosty!!!5Skrýt nebo nahlásit
 • Veronika Srbová Vojto držím palce a hodně štěstí!Skrýt nebo nahlásit
 • Alena Durčeková Vojto, děkujeme za to, co jsi pro město udělal. A přeji Ti v další etapě Tvého života jen to nejlepší. Držím palce …????????✊✊✊
  Myslím, že se určitě neztratis ale město ztratilo hodně.
  DĚKUJEME ZA VŠE ????????????3Skrýt nebo nahlásit
 • František Pick Pane Krejčí, děkujeme za vše , co jste pro Lovosice a kulturu udělal. Četl jsem na internetu , že v pondělí 16.03.se uskuteční smuteční průvod v 17 00 hod. od KC k Měst.úřadu, kde má zahrát hudba, položit věnec a rozsvítit svicky. Zajímavá reakce lidi.…Zobrazit více16Skrýt nebo nahlásit
 • Jindřich Seifert Snad příště s lepším vedením města Vojto ????Díky za vše ????1Skrýt nebo nahlásit
 • Levap Čemk Dobrý den, občas realizujeme zábavné programy pro kulturní střediska v obcích a městech a musím říct, že v DK Lovoš jsem cítil nábor a energii něco pro obyvatele (děti) připravovat. Zákulisně vím, že vedení šlo i o to, aby akce byla vizuálně povedená. Plno obcí chce, aby jen něco proběhlo a tím měli splněno. V DK Lovoš jsem to cítil jinak. Pavel Kmeč2Skrýt nebo nahlásit
 • Blanka Zdvořáková Je mi to moc líto Vojto, spolupráce s tebou byla radost!2Skrýt nebo nahlásit
 • Hansz Jakub Perfektní práce, perfektní slova. Máš můj obdiv. Tohle musí vidět úplně každý, že je to šméčko. Hodně zdraví a úspěchů Vojto ????????2Skrýt nebo nahlásit
 • Jana Nováková Já děkuji Vám za Vaši profesionalitu, za spolupráci kterou jsem si vždy nemohla dostatečně vynachválit. ????????????Můj obdiv Vám patří za to co jste tady v Lovosicích v oblasti kultury dokázal! Byl jste výborný ředitel kultury a především velmi profesionální č…Zobrazit více6Skrýt nebo nahlásit
 • Janek PieglSkrýt nebo nahlásit7
 • Aleš Kodytek Neznám Vás, ale znám tu pakáž z ANO a KSČM a tak Vám věřím a držím palce v dalším životě ????.2Skrýt nebo nahlásit
 • Cica Hanoi ???????? Vsichni co te znaji Vojto tak vedi svoje …. Tak at se hlavne zase Daří !!!! :))1Skrýt nebo nahlásit
 • Bohouš Nedo Lidi, ukážme svou nevolí s tímto vedem v následujících volbách. Bohužel budeme zde v Babi*ove prehlasovani pracovníky Lovochemie a preolu, ale ať to nemají tak jednoznačné. Bohužel to tak je, zaměstnanci proti svým nepůjdou, ale co V ostatní? Nebo vám nevadí, co se tu děje?4Skrýt nebo nahlásit
 • Vinařství Sv Tomáše Dobrý den,
  Vojto je nám velice líto co se stalo a že vedení města přistoupilo na „prasácké“ praktiky ve stylu vedení jejich strany….
  Přejeme Vám hodně síly a štěstí do dalších dnů a děkujeme za vždy skvělou spolupráci.…Zobrazit více6Skrýt nebo nahlásit
 • Dagmara Wasylyszynová Připojuji se k řadě lidí, kterým je velice líto, že jste byl odvolán a nesouhlasím s tím. Přeji Vám hodně štěstí jak v profesním tak osobním životě.Velký dík za všechno.Skrýt nebo nahlásit
 • Michal Novák Vojto, smekám před Vámi! Co jste zde vybudoval, mluví za vše! Jen slovo Díky je málo za to vše!2Skrýt nebo nahlásit
 • Ondra Havlovec Si frajer Vojto!!!! Měli by se od tebe učit jak vystupovat a jednat s lidmi víc takových lidí na městě jako si ty. Škoda zme nejsme ve středověku. Hned bych provedl defemestraci. Ale což na každou svini se vaří voda, jen na tu naší smetánku je hold vel…Zobrazit více3Skrýt nebo nahlásit
 • Václav Klimt Diky za vse co jste pro nas delali…ja si umim vazit dobre odvedene prace a porad vzpominam na ty paradni fotky k 17 listopadu…to se vam hrozne moc povedlo GL v dalsi praci..nepochybuju ze to bude mit zase uroven…2Skrýt nebo nahlásit
 • Karel Stejskal Bylo mi ctí s Vámi spolupracovat, jakkoliv jsme se potkali jen na pár společných akcích.Skrýt nebo nahlásit
 • Líba Žamberská úsměv Vojto děkuji za spoluprácia přeji Ti férovější nadřízené, za nás jsi odvedl veký opravdu velký kus práce za ostatní. Konkrétně přestavba Lovoše spadla na Tebe a dnes o tom nikdo nechce slyšet.3Skrýt nebo nahlásit
 • Lenka Wasylyszynova Děkuji za vaše úsilí a snahu.A pevně věřím že jsi na vás představitelé města hodně brzy vzpomenou a připustí jsi chybu kterou vaším odvoláním udělali.Hodně štěstí přeji ????2Skrýt nebo nahlásit
 • Monika Poláčková Hodně štěstí Vojto ????Na všechny špatné lidí se vaří voda ???? Držíme ti palce ???? jsi frajer2Skrýt nebo nahlásit
 • Iveta Vaňková Tak to jste frajer. Ustát tu šílenou aroganci a odejít se vztyčenou hlavou. Až budou volby …kandidujte a ty darmožrouty už konečně vykopejte z úřadu. Doufám, že toto lidem otevřelo oči a Vám přeji hodně zdaru!3Skrýt nebo nahlásit
 • Adéla Vrchovská Nemůžu tomu uvěřit Vojto, jsi úžasný človíček co se oddal svoji práci, i na úkor svého času. Přístup vždy ke komukoli profesionální a zároveň lidský….mlýny melou pomalu, ale jistě…. Však na všem se dá najít i něco kladného, myslíme na Tebe!!! Máme Te rádi!!! Drž se ????!!!2Skrýt nebo nahlásit
 • Tomáš Lípa Vojto přeji ti mnoho dalších úspěchů minimálně tolik co si udělal pro Lovosice protože pro Lovosice jako jeden z mála si toho udělal fakt dost. Všechna čest????????????????
Red

Red