Lovosie – gymnazisté využívají evropské finance na jazyky

nj4 nj3

Takřka jeden milión korun se podařilo letos získat lovosickému gymnáziu v rámci jedné z výzev Operačního programu pro vzdělání a konkurenceschopnost, které byly uvedenou školou využity výhradně na jazykové vzdělávání žáků a učitelů v zahraničí. Takřka šedesátka tamních gymnazistů i kantorů měla možnost v průběhu podzimních měsíců zúčastnit se některého ze zahraničních výjezdů, které vhodně spojovaly jazykové kurzy vedené rodilými mluvčími přímo v konkrétních zemích s praktickým vzděláváním a naučně-poznávacím programem.aj4

Mladí gymnazisté věnující se němčině tak důkladně prostudovali kosmopolitní Berlín a angličtináři navštívili anglický Brighton. Někteří učitelé jazykáři pak zdokonalovali svou znalost světového jazyka ve francouzském Nice, německém Regensburgu a také Londýně. V neposlední řadě další kantoři pak v rámci tzv. „shadowingu“ stínovali své kolegy učitele při práci na zvolené škole v severoitalském Cavalese v oblasti Trentino.

aj6„Do řady průběžně vyhlašovaných výzev se snažíme zapojovat pravidelně. Úsilí je mnohdy více či méně náročné, nicméně je to jeden z mála způsobů, jak alespoň nějaké finance navíc pro školu získat. Například v loňském roce jsme zdárně dokončili i vícesettisícový projekt s názvem Dotkněte se inspirace, díky němuž získalo dvacet učitelů pro svou práci multimediální dotykové tablety. A angličtinu aktuálně zdokonalujeme také prostřednictvím internetového blended learnigu, kde je zapojenovíce než dvacet žáků a čtrnáct učitelů,“ vyjmenoval aktuální zapojení gymnázia do projektových výzev ředitel školy Marek Bušek.

Red

Red