Městský úřad otevřel bezbariérovou kancelář nejen pro handicapované

Městský úřad v Litoměřicích učinil další krok vedoucí ke zvýšení bezbariérovosti. S cílem co nejvíce usnadnit život handicapovaným lidem při vyřizování úředních záležitostí otevřel tento týden nové pracoviště odboru sociálních věcí a zdravotnictví přímo v podloubí radnice na Mírovém náměstí.

V kanceláři (dříve prodejna) vyřizuje sociální pracovnice agendu pro seniory a zdravotně postižené. Referentka státní správy a samosprávy pak má na starosti oblast zdravotnictví a přestupky.

„Pohodlně se do kanceláře dostanu. Průjezd pro vozíčkáře je dostatečný,“ vyzkoušela dnes parametry prostoru Dana Chomátová, jež je upoutána na invalidní vozíček. Podle jejích slov fakt, že budova radnice na Mírovém náměstí není s ohledem na svou historickou hodnotu plně bezbariérová, nahrazuje ochota úředníků.

„Budova radnice na náměstí nikdy nebude bezbariérová. Úředník mající na starosti požadovanou agendu se však na požádání ihned dostaví do podatelny, jejíž pracovníci kontakt s odpovědnou osobou zařídí,“ uvedl tajemník úřadu Milan Čigaš.

Služeb usnadňujících život handicapovaným přitom na Městském úřadu v Litoměřicích má přibývat. Ještě do konce roku bude spuštěna on-line tlumočnická služba pro neslyšící. „Dále oprávněným žadatelům necháme vyrobit tzv. euroklíče, s nimiž si odemknou veřejné toalety i mimo provozní dobu nejen v Litoměřicích (na autobusovém nádraží a na náměstí), ale i v dalších do mezinárodního projektu zapojených evropských městech,“ informoval místostarosta Pavel Grund.

Foto 1 a 2: Parametry kanceláře dnes vyzkoušela vozíčkářka Dana Chomátová z Litoměřice (na snímku s pracovnicemi sociálního odboru).

Red

Red