Mezinárodní dobrovolnický tým podruhé toto léto pomáhá místní farmě se sklizní

LITOMĚŘICE (31. 7. 2017): Svobodný statek na soutoku v Českých Kopistech přivítá toto léto již podruhé zahraniční dobrovolníky, a to ve dnech 6. až 19. srpna 2017. V rámci spolupráce s organizací INEX – Sdružení dobrovolnických aktivit (INEX-SDA) skupina dobrovolníků přicházejících z odlišných koutů světa spojí své síly, společně přidá ruku k dílu a mnohému se od místní komunity naučí, načež bude sama zdrojem mezikulturního poznávání.

Deset mladých lidí sedmi různých národností se rozhodlo naplnit dva týdny svého volného času během letošního horkého srpna prací, poznáním a zábavou na českém hospodářství zvaném Camphill, jež toto léto přivítá již druhou obdobnou skupinu. Tato družina se nestane pouhou dobrovolnou pracovní posilou zmíněné organické farmy, která praktikuje biodynamické zemědělství, ale také součástí místní Camphillské komunity.

Litoměřický Camphill je jedním z mezinárodních společenství, jež označuje komunitu, ve které v rodinné atmosféře společně žijí a pracují lidé běžní s lidmi se speciálními potřebami. Přítomnost zahraničních dobrovolníků nesoucích si své kulturní bohatství, připravených se o něj podělit s místními, umožňuje obohacující vzájemnou výměnu. Tyto příležitosti mají moc bourat zdi předsudků a stavět mosty tolerance, což je základním cílem projektů INEX-SDA.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

FOTOGRAFIE Z MINULÝCH ROČNÍKŮ:
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWeUVsV21xUjkzdWM/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWcjNWRDVWQXhIY3M/view?usp=sharing

Red

Red