Místostarosta popřál úspěšným karatistům štěstí na „republice“

Mladí litoměřičtí karatisté z Karatedó Steklý jsou velkou nadějí. Jejich úspěchy na mistrovstvích světa v Itálii a Irsku byly jedním z důvodů pro přijetí na radnici města.

Místostarosta Pavel Grund jim poděkoval za skvělou reprezentaci a zároveň popřál hodně úspěchů na mistrovství republiky, které se uskuteční již tento víkend. „Tito mladí karatisté dělají dobrou vizitku našemu regionu, a to nejen svými úspěchy v bojovém umění. Vynikají totiž i v jiných oblastech,“ upozornil místostarosta Pavel Grund.

Soutěží se účastníme rádi a dobré výsledky nás samozřejmě těší. Nejsou však naším hlavním cílem, bereme je spíše jako cestu ke sbírání nových zkušeností. Naše členy vedeme kromě férového bojového umění také k jiným dovednostem. Zajímá nás jejich prospěch ve škole, komunikujeme a vytváříme vztahy s jejich rodinami,“ potvrdil Robert Vitmajer, trenér 3. třídy, mezinárodní instruktor JKA WF licence D, mezinárodní rozhodčí JKA WF licence D, rozhodčí CZ E a instruktor JKA ČRa.

Vedle něj před místostarostou usedli, aby o svých budoucích plánech pohovořili, Kateřina Brucknerová, Jakub Ulbrich, Adéla Jirásková a Ricardo Leon Martinez. Tito mladí lidé oplývali a skromností i přesto, že se dokázali probojovat až na mistrovství světa, kde se v několika případech umístili v první desítce. Na nadcházejícím mistrovství republiky mají velké šance vybojovat si stupně vítězů.

Red

Red