Mladí lovosičtí gymnazisté se seznamovali v Opárně

 

Na přelomu srpna a září se stejně jako v jiných letech znovu uskutečnil tradiční seznamovací (adaptační) kurz pro nově příchozí žáky lovosického gymnázia. Již tradiční lokalitou pro uvedenou aktivitu je budoucím gymnazistům každoročně atraktivní přírodní oblast Opárenského údolí a nedaleká obec Velemín.

Na šest desítek budoucích studentů 1.A a Primy se tak vydalo, pod vedením starších žáků a instruktorů učitelů, na pěší cestu údolím, kde průběžně plnili různé pohybové, dovednostní, znalostní i jiné úkoly, soutěže a týmové hry. Jednalo se například o poznávání stromů, střelbu, zdolávání překážkové dráhy, lezení po laně apod.. A nechyběla ani nezbytná noční hra či výtvarné úkoly. O rozvoj konstrukčního myšlení a kreativity se třeba staral úkol se vzletným názvem „vejcolet“. O úrovni výtvarných schopností a dovedností pak rozhodovala malba maskota týmu.

Tento kurz rozhodně vnímáme jako pozitivní jednotící prvek pro budoucí zdárné studium nových žáků. Děti zde prohlubují své dovednosti a zkušenosti, sbližují se s ostatními, improvizují i si zkusí interakci s přírodním prostředím. Tím je symbolicky položen první základní stavební kámen pro snazší a bezproblémové zapojení se do nového školního kolektivu,“ komentoval smysl uvedené aktivity Jiří Willner z lovosického gymnázia.

S3 S2 S1 S4

Red

Red